Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kā iegādāties siltumnīcas internetā?

2021. gada 15. marts 96 Skatījumi Nav komentāru
Kā iegādāties siltumnīcas internetā?

Stādīšanas, ravēšanas un augu kopšanas sezona tuvojas lieliem soļiem, tādēļ vēlamies Tevi iepazīstināt ar galveno pavasara sezonas preci – siltumnīcu! Tā vienmēr ir nepieciešama kā pieredzējušiem, tā arī amatieru dārzniekiem. Arvien populārāka kļūst e-komercija, tādēļ pastāstīsim kā pareizi izvēlēties un iegādāties siltumnīcas internetā.

 stikla siltimmica

Siltumnīcas atrašanās vieta

Viens no svarīgākajiem punktiem pirms siltumnīcas iegādes ir izvēlēties tai piemērotu vietu. Svarīgi atcerēties, ka ēna, vējš un blakus augošie augi var ļoti nelabvēlīgi ietekmēt siltumnīcu augus. Proti, jāizvēlas pēc iespējas saulaināku vietu aizvējā. Vējš un ēna no blakus esošām ēkām var atdzesēt siltumnīcu līdz pat 10%! Lai ēna nekristu uz siltumnīcu un to neatdzesētu, siltumnīca jāuzstāda vismaz 3 metru attālumā no vienstāvu mājām un 6 metru attālumā no divstāvu mājām. Lai citu augu spēcīgākās saknes neatņemtu ūdeni un barības vielas siltumnīcu augiem, ieteicams siltumnīcu novietot patālāk no augiem.

Siltumnīcas pārklājums

Jāsaprot, kāda veida siltumnīca Jums ir nepieciešama. Ar katru gadu kļūst arvien populārākas siltumnīcas ar polikarbonāta pārklājumu, taču pastāv arī stikla un plēves siltumnīcas. Polikarbonāta siltumnīcas ir parocīgas jaunajiem dārzniekiem bez pieredzes, proti, tās ir lētākas par stikla siltumnīcām, taču lieliski saglabā siltumu, ir izturīgas un neprasa daudz pūļu. PVC siltumnīcas ir visekonomiskākais, vieglākais un izplatītākais variants, taču tās var sabojāt spēcīgas vētras un krusa. Stikls ir ilgtspējīgākais materiāls, kas kalpos visilgāk. Stikla siltumnīcas izskatās vizuāli skaisti un tās var pārveidot arī par skaistām lodžijām, kur malkot kafiju un baudīt augu atmosfēru. Stikla un polikarbonāta siltumnīcu salīdzinājumu atradīsiet šeit.

Izmērs un forma

Nepieciešams jau iepriekš saprast, kādus augus siltumnīcā audzēsiet. Maziem dārzeņiem var būt zemāka siltumnīca, bet lielākiem produktiem būs nepieciešama daudz augstāka siltumnīca. Vijīgiem augiem, piemēram, vīnogām, ļoti patiks pilienveida siltumnīcās, jo tās ir pietiekami augstas un lielas.

Visizplatītākās tomēr ir arkveida un slīpās siltumnīcas. Arkveida konstrukcijas ir vieglāk uzbūvējamas un izturīgākas par pārējām, kā arī jāpiebilst, ka tām ir laba ventilācijas sistēma un uz tām lieki neuzkrājas nokrišņi, piemēram, sniegs. Tomātiem labi patīk mitināties arkveida siltumnīcās, kas ir vismaz 2,20-2,50 metrus augsta. Slīpsienu siltumnīcas forma ļauj pilnvērtīgi izmantot visu tās platību, kā arī vizuāli tās izskatās skaisti un pievilcīgi. Siltumnīcu formas un  izmēri vienmēr ir norādīti e-veikalā pie produkta apraksta. Formas izvēlē noder arī skats no dizaina puses – cik skaisti siltumnīca iekļausies kopējā dārza kompozīcijā.

siltumnicas karkass

Karkass

Karkasam jābūt pietiekami izturīgam, taču tam nav jābūt arī kā monolīta būvei. Lielākais, kas tai jāiztur – pie konstrukcijām atsieto gurķu un tomātu, kā arī uzsnigušā sniega svars. Un, protams, tai ir jāiztur krusa un vētras. Ja vēlies sezonālu siltumnīcu, vari izvēlēties vieglāku  konstrukciju, taču, ja ir plānota ilggadīga siltumnīca, iesakām izvēlēties masīvāku un stabilāku karkasu.

Alumīnija konstrukcijas ir noturīgas un vieglas, tādēļ tās būs izcils risinājums sezonālajām siltumnīcām.

Plastmasas rāmji ir vislētākie un vislabāk piemēroti mazām siltumnīcām. Tie parasti tiek pārklāti ar plēves pārklājumu, kas labi izkliedē gaismu.

Tērauda rāmji, iespējams, ir vispopulārākie salīdzinot ar citām konstrukcijām, jo šis materiāls ir ārkārtīgi izturīgs un var izturēt lielu svaru. Tie ir vislabāk piemēroti lielām, vissezonu siltumnīcām.

siltumnicas iekartojums

Ventilācija

Iegādājoties siltumnīcas internetā un arī uz vietas veikalos, nepieciešams rūpīgi izvērtēt ventilācijas iespējas. Ventilācija ir ļoti svarīga, lai siltumnīcā neuzkrātos liekais kondensāts, kas var kaitēt siltumnīcu augiem. Piemēram, tomāti, kondensāta dēļ var slimot ar dažādām slimībām.

Mazās siltumnīcās ventilācijai pietiks vien ar siltumnīcas durvīm, taču lielākām jāpārdomā par kādu papildus risinājumu. Lielākās siltumnīcās iesakām izveidot papildus logu vai lūku, kas ļautu gaisam cirkulēt un mitrumam neuzkrāties. Iesakām nodrošināties ar automātisko ventilācijas sistēmu, kas labi kalpos un rūpēsies par augiem.

Iegāde

Lai iegādātos sev vajadzīgo siltumnīcu, jāņem vērā visi augstāk minētie aspekti. Siltumnīcas iepakojumos ir lielas un smagas, tādēļ lielās siltumnīcas ir vērts pagaidīt un pie piegādes izvēles – izvēlēties piegādi ar kurjeru uz mājām. Tas Jums atrisinās piegādes un izkraušanas problēmas. Kā pareizi uzstādīt siltumnīcu atradīsiet šeit.

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit