Preču katalogs
Swipe to the left

Stikla vai polikarbonāta siltumnīca? Kuru izvēlēties?

2021. gada 11. februāris 49 Skatījumi Nav komentāru
Stikla vai polikarbonāta siltumnīca? Kuru izvēlēties?

Vēlies iegādāties siltumnīcu, bet nevari izvēlēties starp stilka vai polikarbonāta siltumnīcām? Esam sagatavojuši nelielu apskatu par šo materiālu plusiem un mīnusiem, kas varētu Tev palīdzēt lēmuma pieņemšanā.

stikla siltumnica

Stikla siltumnīcas priekšrocības

Izturība

Stikls ilgspējības ziņā ir spēcīgākais no visiem siltumnīcas materiāliem. Atkarībā no stikla biezuma un svara, šāda tipa siltumnīcas var kalpot daudzus gadus no 40 – 50 un vairāk, ja par to pienācīgi rūpējas. Stikla siltumnīcas ir dārgākas par polikarbonāta siltumnīcām, tomēr ilgtermiņā šīs izmaksas atmaksājas. Lai gan stikla siltumnīcas ir stipras, tās nevar izturēt, piemēram, spēcīgu krusu, akmeņu vai citu apdraudējumu ietekmi. Rūdīts stikls var piedāvāt lielāku aizsardzību pret plaisām vai plīsumiem, taču joprojām pastāv risks.

Izskats

Daudzi dārznieki izvēlas stikla siltumnīcas estētiskās pievilcības dēļ. Galvenais iemesls kāpēc stikla siltumnīcas ir tik populāras dārza fanu vidū ir pavisam vienkāršs – stikls ir dzidrs un lieliski var pārraudzīt pārējo dārzu un izbaudīt tā skaistumu. Tāpat, ja pienāk diena, kad saproti, ka nevēlies vairs nodarboties ar tomātu audzēšanu, tad stikla siltumnīcu var pārtaisīt par omulīgu dārza atpūtas vietu, kur vakaros ar draudzenēm baudīt kafiju. Ņem vērā to, ka stikla siltumnīcas nav tik viegli uzstādīt.Virsmai, kuru izmantosiet, jābūt pilnīgi līdzenai, lai laika gaitā novērstu stikla plaisāšanu.

 Gaismas caurlaidība

Stikla siltumnīcām gaismas caurlaidība ir gandrīz 100% un tas saglabājas vairākus gadus, ja stilks tiek uzturēts tīrs un par to rūpējas. Pārsvarā siltumnīcu stikli ir vienslāņu, divslāņu un trīsslāņu. Stikla biezums ietekmē siltumnīcas ventilāciju un izolāciju, tāpēc, ja stikla siltumnīca ir no vienslāņu stikla tad tas ātri uzkarsīs un tik pat ātri atdzisīs un nesaglabās siltumu. Kamēr citi pārklājošie materiāli mēdz izbalēt un kļūt necaurspīdīgi, stikls to nedara. Tas var aizsvīst, bet tas arī viss. Tāpēc stikls visā dzīves laikā caurlaidīs vienādu gaismas daudzumu. Tomēr ņem vērā, lai uzturētu gaismas caurlaidību, stikls būs jātīra biežāk nekā polikarbonāts.

 

polikarbonata siltumnica

 

Polikarbonāta siltumnīcas priekšrocības

Izturība

Polikarbonāta siltumnīcas ir izturīgākas un 200 reizes stiprākas nekā stikls. Kad nepieciešams nomainīt polikarbonātu, paneļus ir viegli noņemt un uzlikt jaunus. Lai gan polikarbonāts ir izturīgs, tas jāapstrādā ar UV aizsarglīdzekli, lai tas nekļūtu dzeltenīgs un nesadalītos. Pienācīgi rūpējoties, polikarbonāts var kalpot apmēram 10 gadus. Ņem vērā, ka polikarbonāta siltumnīcu tīrīšanai nav ieteicams izmantot ķīmiskus šķīdumus vai skrubjus.

Gaismas caurlaidība

Polikarbonāta siltumnīcas vienmērīgāk izkliedē gaismu nekā stikla siltumnīcas, kas savukārt palīdz augiem ātrāk augt. Polikarbonāts aizsargā augus no pārmērīgas saules gaismas vai radiācijas. Šis materiāls nodrošina labākas izolācijas īpašības, lai gan stikla un divkāršā stikls sniedz tādu pašu aizsardzību.

Izmaksas

Polikarbonāts maksā mazāk nekā stikls, taču ilgermiņā tas prasa lielākus ieguldījumus. Polikarbonāta dzīves ilgums ir apmēram 10 gadi. Lētākas pārklājuma iespējas var prasīt vairāk remontu, kas savukārt palielina izmaksas ilgermiņā.

Iesācējam polikarbonāta siltumnīca, iespējams, ir labākā izvēle. Tā noteikti veiks apgaismojuma un siltuma saglabāšanas funkciju labāk nekā stikls. Sākotnēji polikarbonāta siltumnīca var būt nedaudz dārgāka, taču tā prasīs mazāk apkopes un ļaus jums vairāk koncentrēties uz ražu, nevis siltumnīcas uzturēšanu un uztraukšanos vai tā izskatās gana labi.

Ja Tu izvēlies polikarbonāta siltumnīcu, ir svarīgi iegādāties kvalitatīvu materiālu. Zemākas kvalitātes polikarbonāta siltumnīcas ilgermiņā neatmaksājas, jo tās bieži plīst, izbalē un Tu būsi spiests nemitīgi tās labot, tādejādi sadārdzinot izmaksas.

Ja Tevi tomēr vairāk uzrunā stikla siltumnīcas tad ir vērts ieguldīt kvalitatīvā un dārgākā stiklojumā, jo tas labāk uzturēs siltumu kā arī risks saplaisāt pie pirmās krusas ir mazāks.

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit