Preču katalogs
Swipe to the left

Kā pašrocīgi uzstādīt siltumnīcu?

2021. gada 17. februāris 23 Skatījumi Nav komentāru
Kā pašrocīgi uzstādīt siltumnīcu?

Tuvojas aktīvais augļu un dārzeņu sēšanas laiks, tādēļ laicīgi jāsāk domāt par atbilstošu siltumnīcu. Kādu siltumnīcu labāk izvēlēties - atradīsiet šeit, taču šajā rakstā esam pastāstījuši, kā pašrocīgi uzstādīt siltumnīcu soli pa solim, kā arī apkopojuši dažādus padomus.

siltumnica

Siltumnīcas vietas un uzstādīšanas laika izvēle

Siltumnīcu uzstādīšanu labāk veikt agrā pavasarī, kad vēl nav sācies sējas laiks, vai vēlā rudenī, kad raža ir novākta un vairs nekas netraucēs montāžas darbiem.

Vietas izvēlē galvenie noteicošie faktori ir šādi:

  • ēna;
  • vējš;
  • citu augu sakņu sistēma.

Proti, jāizvēlas pēc iespējas saulaināku vietu aizvējā. Lai ēna nekristu uz siltumnīcu un to neatdzesētu, siltumnīca jāuzstāda vismaz 3 metru attālumā no vienstāvu mājām un 6 metru attālumā no divstāvu mājām pats attiecas uz vēju – vējš var atdzesēt siltumnīcu līdz pat 10%. Siltumnīcu vajadzētu izvietot arī patālāk no lieliem kokiem un krūmiem, lai izvairītos no to sakņu sistēmām. Spēcīgākās saknes siltumnīcu augiem var atņemt ūdeni un barības vielas.

 stikla siltumnicas

 Pamati

Kad vieta izvēlēta, var ķerties klāt pamatiem. Ja vēlaties, lai siltumnīca labāk un ilgāk kalpotu, liela uzmanība jāpievērš pamatiem. Taču, ja plānā Jums ir sezonāla siltumnīca – to var uzstādīt arī bez tiem.

Paraudzīsimies uz ilgtspējīgāku siltumnīcu. Pamatiem var izvēlēties dažādus materiālus, taču vislabāk kalpos betona bloki vai lietais betons. Lai siltumnīca būtu stabilāka, jānoklāj slāni ar smiltīm un granti, kā arī pamatus jānostiprina ar metāla stiprinājumiem. Padoms! Kā izolācijas materiāls, ļoti labi kalpos ruberoīda plāksnes.

 Karkass

Karkasi tiek veidoti kā Lego konstruktori – viegli saliekami un noņemami. Karkasu montē blakus izvēlētajai siltumnīcas vietai. Komplektā ar siltumnīcu noteikti nāks arī karkasa uzstādīšanas instrukcija. To rūpīgi jāizlasa un jāliek pēc tās, jo katrai siltumnīcai karkass var būt atšķirīgs un līdz ar to arī siltumnīcas uzstādīšana var būt savādāka.

Izvēlētajā siltumnīcas uzstādīšanas vietā jāizrok lāpstas asmens dziļuma bedrītes un tajās jāievieto karkass. Ar aukliņas palīdzību pārbaudiet, vai visas diagonāles ir vienādas. Ja tās nesakrīt, izlīdziniet karkasu, pieberot vai parokot dziļāk bedrītes, lai gareniskie elementi būtu taisni, horizontāli un savstarpēji paralēli.

 polikarbonata siltumnica

Polikarbonāta pārklājums

Kad pamati un karkass gatavi, jāķeras pie nākamā svarīgā soļa – siltumnīcas pārklājuma. Visbiežāk polikarbonāta plēvi Jums būs jāpiegriež pašiem. Šūnu polikarbonāts jāuzklāj ar to pusi uz āru (pret sauli), kas pārklāta ar aizsargslāni. Aizsargslānis parasti atrodas tajā pusē, uz kuras ir transportēšanas plēves uzraksti. No loksnes otras puses plēve ir caurspīdīga. Pēc loksnes apzīmēšanas, bet pirms tās piegriešanas, uz katra gabala atzīmējiet, uz kuras loksnes puses atrodas aizsargslānis. Pēc transportēšanas plēves noņemšanas lokšņu puses vizuāli vairs neatšķirsies. Transportēšanas plēve jānoņem no abām pusēm īsi pirms pārklājuma nostiprināšanas uz karkasa. Svarīgi! Nepievelciet polikarbonātu nostiprinošās skrūves pārāk spēcīgi, lai nesaburzītu polikarbonātu un nebojātu tā šūnas.

Ventilācija

Ventilācija ir ļoti svarīga siltumnīcu augiem un pie tās vajag kārtīgi piedomāt. Sliktas ventilācijas rezultātā radies kondensāts var nelabvēlīgi ietekmēt augus, piemēram, tomātiem var piemesties dažādas slimības. Lielākām siltumnīcām ir vērtīgi padomāt par kādu ventilācijas risinājumu, jo tikai ar durvīm un lūku nepietiks.

zalumi siltumnica

Kopšana

Polikarbonāta siltumnīcas nekādā gadījumā nedrīkst tīrīt  ar abrazīviem vai sārmainiem līdzekļiem, kā arī ar metāla vai citām asām birstēm. Tas sabojās polikarbonāta virsmu un līdz ar to – saule “izēd” plāksnes virsmu un vairs nesargā augus no ultravioletā starojuma.

Padoms! Siltumnīcas vislabāk tīrīt vienkārši ar ūdens šļūteni vai augstspiediena sūkni. Ja kaut kur tomēr ir nepieciešama papildus tīrīšana – izmantojiet neitrālu trauku mazgāšanas līdzekli un lupatiņu.

Labiekārtošana

Pēdējā laikā dārzniekiem patīk savienot lietderīgo ar skaisto. Tādēļ var izvēlēties apvienot vienā siltumnīcā tomātu dārzu ar skaistu lodžiju, kur, lasot grāmatu, baudīt šo augu atmosfēru.

Siltumnīcās var audzēt ne tikai dārzeņus un augļus, bet arī izveidot kā atpūtas zonu ar skaistiem, eksotiskiem ziediem, šūpuļtīklu un mazu galdiņu, pie kā dzert kafiju starp aromātiskajiem augiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit