Preču katalogs
Swipe to the left

Noderīgi padomi zāles pļāvēja izvēlē

2021. gada 8. jūlijs 28 Skatījumi Nav komentāru
Noderīgi padomi zāles pļāvēja izvēlē

Zāles pļāvējs – neatņemama dzīves sastāvdaļa, kas noderēs ikvienam ar jauku mazdārziņu, nelielu pagalmu vai veselu pļavu apkārt mājoklim. Ja pašlaik esi dzīvokļa iemītnieks, taču plāno kļūt par īpašnieku kādai mājai ar skaisti iekoptu dārzu, ņem vērā šos padomus, jo nākotnē Tev tie lieti noderēs. Apskatīsim, kādus noderīgus padomus esam savākuši, lai palīdzētu Tev izvēlēties izcilu zāles pļāvēju!

Praktiski padomi pirms iegādes

  1. Saproti, cik liela zāliena platība Tev ikdienā jāpļauj.
  2. Izvērtē savu budžetu.
  3. Kārtīgi izpēti savu dārzu un nosaki, cik daudz un dažādu šķēršļu būs Tavā ceļā. Ja dažādu krūmiņu, dobīšu un dekoratīvo akmeņu ir daudz, labāk izvēlies zāles pļāvēju ar lielāku manevrētspēju.
  4. Izlem, vai Tu vēlies pļāvēju ar savācējgrozu, vai bez.

plavejs

Pļāvēji – roboti

Robotizētie zāles pļāvēji ir mūsu nākotne. Tie spēj nopļaut līdz 5000kvm lielu platību, paši uzlādējās, paši ar sensora palīdzību novērtē un apbrauc šķēršļus, paši uzkopj pat īsu zālienu, tie ir klusi un netraucē nevienam. Lai robots apbrauktu visus šķēršļus, nepieciešams ierakt sensorus vietās, kur pļaušana nav vēlama, tas ir vienreizējs pasākums un Tavs zālājs izskatīsies perfekts. Nelielais robots varēs iekļūt pat pašās mazākajās spraugās, lai padarītu mauriņu nevainojamu. Pļāvēji roboti ir izcili cilvēkiem, kuri vērtē savu laiku un nevēlas pusi no brīvdienām pavadīt pļaujot savu dārzu. Robots – pļāvējs ir izcils ilgtermiņa ieguldījums Tava pagalmā uzlabošanā!

Benzīna zāles pļāvējs

Benzīna zāles pļāvēji ir klasika – tie ir sastopami teju katrā pagalmā. Benzīna zāles pļāvēji labi der samērā paliela izmēra zālienam – līdz 2000 kvm, tie ir nav pārāk smagi un veidoti no izturīgas konstrukcijas. Šiem pļāvējiem piemīt augstas manevrēšanas spējas, proti, ar to būs vieglāk apbraukt dažādus šķēršļus savā ceļā. Te arī ir izvēles iespējas, proti, pastāv pašgājēji vai stumjamie zāles pļāvēji. Pašgājējus – pļāvējus iesakām izvēlēties cilvēkiem, kuri nav tik fiziski spēcīgi, jo dažreiz stumt zāles pļāvēju var būt diezgan smagi, it īpaši, ja esi izvēlējies pļāvēju ar savācējgrozu.

Elektriskais zāles pļāvējs

Elektriskie zāles pļāvēji nav tik praktiski kā tie, kas ir darbināmi ar akumulatoru vai benzīnu, jo tiem pastāvīgi nepieciešama strāva. Proti, ar to ir salīdzinoši grūtāk manevrēt, jo vads traucē vieglai pārvietošanai. Tāpat, jāpiebilst, ka elektrisko pļāvēju vads var aplauzt ziedus un satraumēt dobes, jo tas velkas pa zemi, un, ar to jāstrādā uzmanīgi, jo elektriskā pļāvēja vadu var viegli pārgriezt. Šie pļāvēji parasti ir lētāki par pārējiem. Elektriskais zāles pļāvējs noderēs nelielu mauriņu kopšanai ar maz šķēršļiem – dobēm, krūmiem, akmeņiem utt.

Akumulatora zāles pļāvējs

Akumulatora zāles pļāvēji pēdējā laikā iegūst arvien lielāku popularitāti, jo ar tiem var labi manevrēt, tie ir klusi un ilgtspējīgi. Akumulatora zāles pļāvēji ir vieglāki un kompaktāki par pļāvējiem, kas darbināmi ar benzīnu, tādēļ būs izcili piemēroti vecāka gadu gājuma cilvēkiem un, tiem, kas nevēlas sevi pārpūlēt, stumjot pļāvēju. Taču jāņem vērā, ka šim pļaujmašīnu tipam nepieciešams rezerves akumulators, jo ar vienu uzlādi var nopļaut aptuveni 500kvm. Protams, tas ir aptuvenais skaitlis, taču visiem ražotājiem ir ļoti līdzīgi. Akumulatora zāles pļāvējs būs ideāls vidējiem un nelieliem dārziem, lai nopļautu visu ar vienu uzlādi.

Trimmeris

Ja esi atbraucis uz savu lauku mājiņu un redzi, ka mauriņš ir aizaudzis ar garu zāli, tad trimmeris būs Tev vispiemērotākais. Tas ļauj nopļaut pat visgarāko zāli, kā arī iekļūt vietās, kur nebija iespējams nopļaut ar parasto zāles pļāvēju. Trimmeriem, tāpat kā pļāvējiem, arī ir dažādi veidi – elektriskie, benzīna un akumulatora. Elektriskie trimmeri arī ir darbināmi ar strāvas palīdzību, tādēļ vads būtiski ierobežo brīvību. Taču tie ir vieglāki kā benzīna trimmeri. Benzīna trimmeri, savukārt, ļauj nopļaut lielāku platību un ar jaudīgākiem – pat krūmus. Jāsaka, ka tie ir smagnēji un skaļi rūc. Taču akumulatora trimmeris ir ideāli piemērots mazākām platībām, tas nav tik skaļš un smags kā benzīna trimmeris. Ņem vērā, ka dažādiem trimmeriem atšķiras arī pats pļaušanas mehānisms – stieple vai asmens. 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit