Preču katalogs
Swipe to the left

Maija dārza darbi

2021. gada 7. maijs 120 Skatījumi Nav komentāru
Maija dārza darbi

Maijs ir kārtīgs ziedoņa mēnesis, kurā dienas paliek garākas, laiks siltāks un jau ir sākušies aktīvie sēšanas un stādīšanas darbi. Taču maijs ir viltīgs mēnesis – dienas ir siltas un saulainas, taču naktīs parādās salnas. Esam apkopjoši, kādi ir maija dārza darbi, un, kam ir jāpievērš uzmanību, kopjot savu mauriņu.

Sakura

Augļu dārzā

Maijā zied teju viss – dažādi augļu koki un krūmi, kā arī izturīgākās pavasara puķes. Taču, neskatoties uz skaisto ziedoni, augļu kokus un krūmus nepieciešams veidot un rūpīgi apkopt. Vainaga augšdaļā izgriež resnākos zarus un tā augšdaļu taisa šaurāku nekā apakšdaļu, lai kokam būtu vieglāk saņemt saules gaismu. Tikko, kā pamanāt novītušus vai nokaltušus zarus un ziedus, tos ir jāizgriež. Augļkoku dārzu apstrādā ar slāpekli saturošu mēslojumu. Atceries miglot un potēt augļkokus, lai tos pasargātu no dažādiem kaitēkļiem un slimībām.

darzs

Sakņu dārzā

Maijā kārtīgi jāparūpējas par savu sakņu dārzu, jo jāpaspēj iestādīt un iesēt lielāko daļu dārzeņu. Sagatavo dobes sējai un sāk sēt dažādus zaļumus – dilles, skābenes, maurlokus, spinātus. Nedrīkst aizmirst arī par burkāniem, kāļiem, bietēm un rāceņiem. Vēlākā maijā, kad zeme un gaiss ir vairāk iesiluši pienācis sēšanas laiks zirņiem un pupām, kā arī siltumu mīlošās sviesta pupiņas. Pienācis arī kartupeļu un sīpolu, kāpostu, brokoļu un ziedkāpostu laiks. Dali un pārstādi rabarberus, vairo mārrutkus un maurlokus.

Pukes

Košumdārzā

Košumdārzā viss ir patiešām ziedošs un košs, tādēļ, lai ilgāk šis skaistums saglabātos, neaizmirsti savas dobītes kārtīgi kopt. Ravē nezāles, mulčo, regulāri laisti un mēslo. Maija vidū var sēt dažādus vasaras ziedus, kas labi pārnes aukstumu un salnas. Tādi ziedi ir: puķzirnīši un rudzupuķes, magones un saulespuķes, alises un kliņģerītes un citas puķes. Arī turpmāk laisti, ravē un kop savu košumdārzu. Tā kā maijs nav viens no mitrākajiem gada mēnešiem – regulāri, reizi nedēļā, laisti rozes, taču centies neliet uz krūma lapām.

siltumnica

Siltumnīcā

Arī siltumnīcās ir darba pilnas rokas. Tajās sēj gurķus un tomātus, kā arī papriku, baklažānus un kabačus, zaļumus un aso papriku. Turpini sēt un vākt ražu dažādiem zaļumiem – salātiem, dillēm, bazilikam. Ja esi dārzeņu siltumnīcas īpašnieks – iestādi starp dārzeņiem dažādus garšaugus. Tas palīdzēs pievilināt bites sulīgākai ražai, kā arī atbaidīs kaitēkļus. Eksotisko gardumu cienītāji, var papildināt savu siltumnīcu ar melonēm un arbūziem.

Maija dārza darbu kalendārs

 

Maija sākums

Maija vidus

Maija beigas

Augļu dārzā

Veido augļu koku un krūmu vainagus, potē un miglo augļu kokus un krūmājus

Piemērotākais laiks augļu koku, vīnogulāju un krūmāju stādīšanai. Mēslo zemenes

Irdini zemi, apkop, laisti augļu kokus. Ja redzi nokaltušos zarus – apgriez tos.

Sakņu dārzā

Sagatavo dobes un laukus lielajai sējai, arī sēj dažādus zaļumus, garšaugus, redīsus, salātus, brokoļus

Sēj dažādus graudaugus, pupas, zirņus, gurķus, kabačus un ķirbjus

Sakņaugu laiks – sēj kartupeļus, burkānus, bietes, kāļus redīsus utt.

Košumdārzā

Sagatavo dobes ziedu stādīšanai, ravē nezāles, laisti, mēslo un mulčo. Dali ziemcietes. Stādi dekoratīvos krūmus un kokus

Var stādīt aukstumizturīgākās vasaras puķes – puķzirnīšus, alises, magones, rudzupuķes, kliņģerītes. Stādi rododendrus un skujkokus

Stādi gladiolas un dālijas, begonijas, salvijas un salvijas. Laisti rozes, ravē un mēslo dobes. Neaizmirsti nopļaut zālāju

Siltumnīcā

Piķē garšaugus, stādi tomātus, apkop un mēslo dārzeņus. Vari novākt pirmo salātu un garšaugu ražu

Sēj gurķus un tomātus, papriku, baklažānus, kabačus, zaļumus un aso papriku

Sēj eksotiskos augus, turpini rūpēties par siltumnīcu augiem, sēj puravus. Piķē.

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit