Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kā draudzīgi šķirties no kurmja?

2022. gada 9. jūnijs 181 Skatījumi Nav komentāru
Kā draudzīgi šķirties no kurmja?

Katrs dārzkopis pazīst to nepatīkamo sajūtu, kad skaistais pagalms ir piesēts ar svaigiem kurmju rakumiem. Taču kurmis ne vienmēr ir sliktais – proti, rokot alas, tas apēd kaitēkļus, kas var ietekmēt augu dzīvotspēju. Kurmju rakumi liecina, ka šajā vietā ir laba augsne. Kurmis vispār nedzīvo purvainās vietās un turas tālāk arī no skābas, sausas, smilšainais vai akmeņainas teritorijas. Kā draudzīgi šķirties no kurmja?

Kurmis

Kurmis ir akls, ar pastiprināti saasinātu ožu un dzirdi. Ir vairāki veidi, kā humāni cīnīties ar kurmjiem: aizbaidīšana ar smakām, troksni un vibrāciju, kā arī kurmju mehāniska traucēšana. Ja melnā kažociņa saimnieku vēlaties draudzīgi izraidīt no sava dārza, “Kurši” iesaka 3 rīcības variantus.

     1. Līdzeklis Detia

Tas ir repelents* bumbiņu veidā, kuras ir piesūcinātas ar lavandas ekstrakta šķīdumu. Bumbiņas iestrādā augsnē lāpstas asmeņa dziļumā. Vadoties pēc instrukcijas, veido zig zag žogu, tādejādi izspiežot kurmi no teritorijas. Bumbiņas neievieto kurmju alās, jo tad tās vienkārši izgaro un nedod vajadzīgo rezultātu - nepieciešams, lai aromāts saglabājas zem zemes. Bumbiņas nedrīkst arī iestrādāt zemē pa perimetru, jo kurmis var palikt iekšpusē un nevarēs atrast izeju, tā vēl vairāk bojājot dārzu.

Efekts no šī līdzekļa saglabāsies līdz sešiem mēnešiem, jo tam netraucēs ne lietus, ne sniegs. Apstrādi parasti veic divas reizes gadā: rudenī un agrā pavasarī.

     2. Solārais kurmju atbaidītājs TARMO

Šī ierīce uzlādējas dienas laikā ar saules enerģiju. Ik pēc 30 sekundēm tā zem zemes rada vibrāciju un kurmim nepatīkamu skaņu, kas cilvēka ausij nav saklausāma. Aptuvenais iedarbības rādiuss ir 29 metri.

Kurmja rakumi

     3. Fritilārijas un samtenes

Efektīvi augi kurmju un arī ūdensžurku aizbaidīšanai ir fritilārijas un samtenes. Fritilārijas izdaiļos jūsu dārzu, bet samtenes ne tikai koši mirdzēs, bet arī dezinficēs augsni. Tāpat, kurmim ļoti nepatīk atrasties arī ķiploka, bazilika, kaņepju, melnā plūškoka un pupu tuvumā. Šie augi smaržo ļoti spēcīgi, tādēļ tos var salikt kurmju alās, lai izkūpinātu kurmi prom.

Ceram, ka pēc padomiem, kā draudzīgi šķirties no kurmja, arī Tevi vairs netraucēs šis mazais dzīvnieks!

Kuru kurmju apkarošanas veidu izvēlies Tu?

 

*dabīgas vai ķīmiski sintezētas vielas ar specifisku aromātu, ko izmanto kurmju atbaidīšanai. Nav bīstamas mājdzīvniekiem.

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit