Preču katalogs
Swipe to the left

Kā izvēlēties pareizo špakteli?

2021. gada 17. septembris 56 Skatījumi Nav komentāru
Kā izvēlēties pareizo špakteli?

Lai sienu, griestu vai jebkura cita apdare izskatītos lieliski, ir labi jāpastrādā pie virsmas sagatavošanas darbiem. Špaktelēšana ir svarīgs un neizbēgams solis, kas jāsper, lai sagatavotu virsmu krāsošanai, aplīmēšanai vai kādam citam dekorēšanas darbam. Kvalitatīvi paveikta špaktelēšana pozitīvi ietekmēs kā izskatu un apdares izturību, tā arī turpmāko darbu. Tādēļ svarīgi ir izvēlēties pareizo špakteli, taču, kā to izdarīt? Esam apkopojuši šajā blogā.

 

No sākuma jāizlemj, uz kādu rezultātu Tu tiecies? Proti, vai sagatavosi virsmu tapešu līmēšanai, krāsošanai, vai citiem apdares darbiem? Pirms špaktelēšanas nepieciešams atrast piemērotu grunti, kas lieliski saderēs ar špakteli un veikt pirmsšpaktelēšanas darbu – kārtīgu tīrīšanu, gruntēšanu. Jāpatur prātā, ka virsmai pirms gruntēšanas un špaktelēšanas nedrīkst būt mitra, eļļaina un netīra.

Izšķir divus galvenos špakteļu veidus:

  • Lietošanai gatavā špaktele;
  • Sausā špaktele.

Spaktelu veidi

Ar ko tās atšķiras?

Lietošanai gatavā špakteļmasa jeb gatavā špaktele ir krēmīga un jau gatava uzklāšanai, ja nepieciešams, to drīkst nedaudz atšķaidīt ar ūdeni, lai iegūtu nedaudz šķidrāku konsistenci, piemēram gadījumos, ja gatavās špakteles uzklāšanu veic ar rullīti. Tai piemīt izcilas izlīdzināšanas un saķeres īpašības, taču to lieto tikai un vienīgi iekšējai apdarei. Gatavo špakteļu sastāvs palīdz mazināt lieko gaisa burbuļu un krāteru veidošanos. Gatavās špakteles ir piemērotas betona, dažāda veida apmetuma un ģipša plākšnu virsmām, kā arī seklām ģipša plākšņu šuvēm. Šādas špakteļmasas žūst lēnāk nekā sausās špakteles, taču to žūšanas laiku iespaido telpas mitrums, kā arī telpas un pamatnes temperatūra.

Sausā, pulverveida špaktele ir universālāka nekā gatavā. Sauso špakteļmasu pirms lietošanas nepieciešams kārtīgi sajaukt ar ūdeni, taču liela uzmanība jāpievērš proporcijām. Sauso špakteli var izmantot kā ģipša plākšņu šuvju aizpildīšanai, tā arī visas virsmas pārklāšanai. Tā atšķiras ar izturību – ātri sacietē, noturīga pret plaisām, kā arī gala rezultāts ir nevainojams. Ar sauso špakteli vari špaktelēt betonu, apmetumu, ģipša plāksnes.

Tātad, ja Jums ir nepieciešama špaktele kosmētiskajam remontam, lai aizdarinātu nelielas plaisas, sagatavotu virsmu turpmākai apdarei iesakām izvēlēties kādu no gatavajām špaktelēm. Taču, ja darbs ir apjomīgāks un ir vajadzība aizdarināt lielākas šuves, nodrošināt labāku skaņas izolāciju, iesakām izvēlēties sauso špakteli.

 

Padomi

  • Atceries kontrolēt telpas temperatūru – darba laikā telpas un pamatnes temperatūrai ir jābūt vismaz +10 °C.
  • Pārliecinies, ka apakškārta ir pilnībā izžuvusi, pirms špakteles kārtas uzklāšanas.
  • Ja špaktele ir sākusi cietēt, nekādā gadījumā to neatšķaidi ar ūdeni. Pagatavo tikai tik daudz špakteles, ko reāli varēsi izlietot, ievērojot visus nosacījumus uz iepakojuma.
  • Špaktelēšana nepalīdzēs izlabot iepriekšējos būvniecības darbus, tādēļ atceries visus darbus veikt kvalitatīvi un rūpīgi – veido konstrukcijas stabilas, savieno visus elementus gana cieši, parūpējies, ka detaļas nav sistas, un virsma ir tīra.
  • Ievēro norādījumus – tas šķiet acīmredzams solis jebkura veida apdares darbos.

spaktelesana

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit