Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Jūlijā dārza darbi ar Daci Ziediņu

2022. gada 12. jūlijs 627 Skatījumi Nav komentāru
Jūlijā dārza darbi ar Daci Ziediņu

Jau vairākus mēnešus Kurši sadarbojas ar eksperti dārza jautājumos Daci Ziediņu. Reizi mēnesī norit tiešsaistes semināri, kur apkopojam svarīgāko un aktuālāko informāciju par gaidāmā mēneša dārza darbiem. Dārza darbu entuziasti zina, ka katru mēnesi darbu netrūkst. Esam izveidojuši mazu ieskatu tam, kādi ir Jūlija dārza darbi!

Ja vēlies pirmais uzzināt svarīgākos topošo mēnešu dārza darbus, tad reģistrējies uz nākami semināru savlaicīgi: 

LAISTĪŠANA

Vasaras svelmē jāatceras par kārtīgu dārza laistīšanu ar lielu ūdens daudzumu. Ja dārzu laistīsi ar nepietiekoši daudz šķidruma, augšējā zemes kārta sacietēs kā betons. Tāpēc laistām uz nebēdu, lai visa augsne ir piepildīta un mitra.

Piemēram, uz vienu gurķa stādu ir nepieciešams apmēram 3l ūdens. Ja ūdens daudzums nebūs pietiekošs, tad saknes tieksies uz augšu, līdz ar ko izveidosies virspusēja sakņu sistēma, kas saulē var ātri pārkarst. Virspusējās saknes tādā veidā iznīkst vai pat aiziet bojā. Un, tad, diemžēl, varētu nākt saskarties ar to, ka lielās audzēšanas un kopšanas pūles ir veltas. Arī, ja karstajā sezonā esam noslinkojuši ar kārtīgu laistīšanu, tad ziemas salā saknes var nosalt, jo tām nav pietiekami spēka izdzīvot. Lai izbēgtu no šīs situācijas un mazās plānās saknītes netiektos uz augšu, vēlams pārbaudīt vai arī 10 -15cm dziļumā zeme ir mitra.

laistišana

ZĀLES PĻAUŠANA UN AUGU FORMĒŠANA

Karstajā laikā zāli ieteicams pļaut nedaudz augstāk, nekā to darītu parastā laikā. Zāles stiebrus atstāj garāku, jo lielā karstuma dēļ, zāliens var sadegt.

Augu griešanu un formēšanu atstājam vēsākam laikā, jo karstumā griezuma vietas apdegs. To vajag darīt, kad ir komfortabli gan cilvēkam, gan augam. Vēlamā augu formēšanas temperatūra ir apmēram no -5 līdz +25 grādiem. Lielā karstumā šķēres neaiztiekam un ļaujam sev un dārzam atpūsties.

Dārza darbi ir atkarīgi no laika apstākļiem, tādēļ ir vērīgi jāseko līdzi. Stādīt, šķirot – atliekam uz vēlāku laiku. Tomēr kad ir nokrities karstums – varam sākt īstos dārza darbus! Formēt dzīvžogus, stādīt augus, jaunas dobes izveidot, mēslot un ārstēt.

AUGU MĒSLOŠANA

Lielajā vasaras karstumā nav ieteicams mēslot augus, jo tiem nav spēka un vēlmes uzņemt papildus barības vielas. Laista vakaros, jo rīta agrā saule sadedzinās augus, ja tie nebūs mitri.

Mēslošana iedalās trijos posmos – sākums, vidus un beigu posms. Visas vasaras garumā, mēs sagatavojam augus ziemas miegam. Vasaras sākumā, līdz jūlija vidum,  augus mēslo ar slāpekļa mēslojumu, lai stimulētu jauno dzinumu veidošanos. Pēcāk, jūlija vīdu, izmanto mēslojumus, kuru sastāvā pārsvarā ir fosfors un kālijs. Fosfors dod bagātīgu, krāšņu ziedēšanu, bet kālijs nodrošinās nepieciešamo barību vielu daudzumu ziemas miegam.

Kā atšķirt, kāds ir mēslojuma sastāvs un kurš nepieciešams? Uz mēslojuma iepakojumiem ir dažādi elementu saīsinājumi, kas palīdzēs atrast nepieciešamo

N – slāpeklis; P – fosfors; K – kālijs.

jūlija dārza darbi

AUGĻU KOKI UN KRŪMI

Jūlijā ir daudz darbu augļu dārzā, proti, mēneša vidū augļu aizmetņi attīstās un paliek krāsaini. Jūlijā laista augļu kokus un ogu krūmus pa lapotni, jaunos dziļumus galotņo, un izgriež ūdens zarus. Tie ir zari, kuri aug taisni no stumbra – neaug 45 vai 90 grādu leņķī. Griež nost arī visas jaunās atvases, kuras nāk no zemes, neko labu tās nedod – atņem tikai spēku augļu kokam augt un ražot. Svarīgi ir cīnīties ar kaitēkļiem visas vasaras garumā.

Jūlijs ir rudens aveņu mulčēšanas un laistīšanas laiks. Ja avenes vēl nav nomulčētas, tad ieteicams to izdarīt ar satrunējušām koka mizām, ko var salasīt vakara pastaigā mežā. Avenēm arī tīk rīsu mēslojums.

Bet par vasaras avenēm nevajag aizmirst – tiklīdz tās ir noražotas, izgriež visus zarus līdz ar zemi, jo tie vairs nav vajadzīgi un nākamgad avenes raža augs uz jauniem dzimumiem. Zemenes un avenes ir augi, kuri īpaši patīk kaitēkļiem, tādēļ nestādi tās kopā. Labāk zemenes vienā dārza stūrī un avenes citā.

TELPAUGI

  • Telpaugi arī jāmēslo – reizi nedēļā vai desmit dienās. Varētu šķist, ka visa uzmanība ir jāvelta tikai dārzam, tomēr telpaugiem mēslošana ir krietni svarīgāka vasaras sezonā.
  • Ziedošiem telpaugiem mēslošanā var izmantot šķidro mēslojumu, kurš domāts tomātiem.

Vairāk noderīgu padomu skaties video:

Komentāri (0)



Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 8:00-17:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit