Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Dārza tehnikas apkope pirms pavasara darbiem

2023. gada 23. marts 285 Skatījumi Nav komentāru
Dārza tehnikas apkope pirms pavasara darbiem

Jau aprīlī varēs ķerties pie kārtīgiem dārza darbiem, liekot lietā dārza tehniku un instrumentus. Taču, arī tehnika mēdz pievilt, tādēļ svarīgi pēc ziemas guļas to pārbaudīt. Parunāsim par dārza tehnikas apkopi pirms pavasara darbiem.

Dārza tehnikas pārbaude

Pirmais, ko darīt pirms dārza tehnikas “atmodas” pēc ziemas, ir pārbaudīt to. Kārtīgi apskati, vai tehnikai nav redzami bojājumi, saplēstas vai pazudušas detaļas un citi defekti.

Kad vizuāli tehnika ir pārbaudīta, laiks ķerties pie padziļinātas pārbaudes. Pārbaudi, vai tehnikas eļļas, degvielas filtri, ir tīri un nav bojāti. Tāpat, svarīgi ir arī nodrošināt, lai tehnikas aizdedzes sveces ir labā stāvoklī. Arī to kārtīgi jāiztīra un jānomaina, ja tas ir nepieciešams.

Eļļas un degvielas nomaiņa

Svarīgs solis dārza tehnikas apkopē pirms pavasara darbiem ir eļļas un degvielas nomaiņa. Lai benzīna dārza tehnika darbotos kvalitatīvi un efektīvi, līdzīgi kā auto, jānomaina eļļa. Par to, kādu eļļu labāk izmantot savai tehnikai, var noskaidrot pie preču kartiņas, kā arī pie Kurši speciālistiem.

Svarīgi! Veco eļļu nolej citā traukā, nevis zemē, jo tā veido milzīgu piesārņojumu apkārtējai dabai.

Runājot par dārza tehnikas degvielu – izskalo visu veco degvielu un pēc tam piepilda ar jaunu. Pastāv arī divtaktu instrumenti, kuriem nepieciešams degvielu sajaukt kopā ar eļļu.

Akumulatoru uzlāde

Iespējams, pēc garā ziemas perioda, dārza tehnikas akumulatori var nestrādāt un sabojāties. Kārtīgi uzlādē, ieslēdz un pārbaudi visus akumulatorus.  

Ja kāds akumulators ir sabojājies, iegādājies jaunu vai aiznes veco uz servisu.

Dārza tehnikas apkope

Ieslēdz un pārbaudi visu aparatūru

Tāpat, svarīgi ir pārliecināties, ka dārza tehnika darbojas. Lai eļļa un degviela izcirkulētu pa dārza instrumentu, ieslēdz un iesildi to apmēram minūti. Pēc tam sapratīsi, vai tehnika darbojas vienmērīgi, nav dīvainu skaņu un vai to var vispār ieslēgt :D

Dārza tehnikas ieeļļošana

Veicot dārza tehnikas apkopi pirms pavasara darbiem, jāpārbauda visas kustīgās daļas – riteņus, eņģes, asmeņus, gultņus un citas detaļas. Kārtīgi nomazgā un iztīri savu dārza instrumentu un tad ieeļļo visas kustīgās detaļas. Ja rodas kāds jautājums – katram instrumentam ir lietošanas instrukcija, kurā var atrast apkopes pamācību.

Asmeņu uzasināšana

Kad esi pārliecinājies, ka dārza tehnika ir labā stāvoklī un gatava darbam, jāķeras pie ķēdēm, zobiem, auklām un asmeņiem. Pārbaudi vai tie nav nodiluši pēc iepriekšējās sezonas. Ja asmeņi ir neasi, tas var radīt bojājumus kā tehnikai, tā apkārtējai dabai, piemēram, zāle vai dzīvžogs var kļūt brūni un sausi.

Uzasini asmeņus, motorzāģu ķēdes un dzīvžoga šķēru zobus, nomaini trimmera auklu, lai būtu pilnīgi pārliecināts , ka dārza tehnika nepievils un varēs veikt smagos dārza darbus.

Vai Tu veic dārza tehnikas apkopi pirms pavasara darbiem?

Dārza tehnikas apkope

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit