Preču katalogs
Swipe to the left

Aprīļa dārza darbi

2021. gada 9. aprīlis 157 Skatījumi Nav komentāru
Aprīļa dārza darbi

Siltumnīcas

Aprīlī sākas pirmie siltumnīcu darbi, neskatoties vai tās ir apkurināmas, vai nē. Siltumnīcās jāsāk ar sagatavošanās darbiem – labo visu, kas pa ziemu ir sabojāts, iztīra, dezinficē, pārbauda ventilācijas sistēmu, uzlabo vai maina augsni.

Kad tas paveikts, neapkurināmās siltumnīcās sāk sēt pavasara dārzeņus – dažādus lapu salātus, kāpostus, redīsus, puķkāpostus, garšaugus un mēneša beigās ķirbjus un gurķus.

Apkurināmās siltumnīcās galotņo puķu stādus, veido puķu kompozīcijas dekoratīvos traukos un piķē sadīgušos dēstus.

tomātu siltumnīca

Pagalms un dobes

Košumdārza uzkopšanas darbi jāsāk ar pagalma tīrīšanu. Jāizlīdzina kurmju rakumi un kārtīgi jāsagrābj visas drazas, ko atnesis sals un sniegs, kā arī nepieciešams atjaunot bojātās vietas. Svarīgi atcerēties, ka grābšana ir ļoti nepieciešams process zāliena pilnvērtīgai augšanai, jo tā veicina zāles stiebru pacelšanos un labāku augšanu. Pēc tam piesēj, kur tas nepieciešams un mēslo ar pavasara mēslojumu. Pēc grābšanas iesakām zālienu arī aerēt, lai padarītu savu pagalmu perfektu!

Krāšņumaugus arī nepieciešams labi sakopt – jāapgriež lapu koki un krūmi, pārstādi ziemcietes, viršus apgriez, mulčo un mēslo, sakop dobītes – sagatavo stādīšanai dobes, kurās drīz vien jau varēsi stādīt dālijas, gladiolas, frēzijas, kannas un citas puķes. Padoms! Rozes labāk apgriezt aprīļa beigās.

Mēneša beigās dobēs vari sēt izturīgākas vasaras puķes  - klinģerītes, puķu tabaku, lupīnas, facēlijas, ešlocijas, ģipsenes, nigellas, magones, limonijas, zaķastītes un dekoratīvos kalē kāpostus. Un, protams, aprīlī jau varēsim priecāties par krokusiem, hinodoksām, scillām, sniedzītēm, sīpolīrisiem, agrīnajām tulpju un narcišu šķirnēm.

Pagalms

Sakņu un augļu dārzs

Aprīļa mēnesī jāveic pirmie darbi sakņu un augļu dārzā. Daudzgadīgie garšaugi jāaprūpē pirmie, kad sniegs nokusis un augsne apžuvusi. Kad augsne iesilusi, sākas sējas laiks agrajiem pavasara dārzeņiem – sēj redīsus un rukolu, pēcāk burkānus un zirņus un, augsnei vairāk sasilstot, pienāk kārta spinātiem, salātiem un sviesta pupiņām.

Augļu dārzā veicam profilakses un sakopšanas darbus – veido koku un krūmu vainagus, izgriežot vājos, bojātos un nokaltušos zarus, apkopj bojātās vietas. Pēc apstrādes dārzu miglo ar Bordo šķīdumu. Zemeņu stādījumos novāc vecās lapas, izgriež stīgas un mēslo, kad zemenes atsāk augšanu.

Aprīlis ir laiks, kad stāda kailsakņus. Pirmos stāda kauleņkokus – plūmes, aprikozes un ķiršus, un krūmogulājus – upenes un ērkšķogas. Pēc tam tiek stādītas ābeles, bumbieri un rudens avenes.

Dārza darbu kalendārs

 

Aprīļa sākums

Aprīļa vidus

Aprīļa beigas

Siltumnīcās

Sakopšanas, sagatavošanās darbi, sēj garšaugus un tomātus

Sēj ziedkāpostus, redīsus, kāpostus, spinātus, lapu salātus

Sēj ķirbjus, gurķus, melones

Košumdārzā

Sagrābj un pilnveido pagalmu, sagatavo stādīšanai dobes, stāda krokusus, īrisus, narcises, tulpes, mēslo

Apgriež koku un krūmu zarus, pārstāda ziemcietes, mulčo un apgriež viršus

Apgriež rozes, stāda izturīgākās vasaras puķes

Sakņu, augļu dārzā

Veido koku un krūmu vainagus, apkopj dārzu, stāda kauleņkokus un krūmogulājus, sēj rukolu un redīsus

Sakopj zemeņu stādījumus, sēj burkānus, zirņus, galda bietes, kressalātus

Sēj spinātus, sviesta pupiņas, izdiedzētos kartupeļus, stāda bumbieres, ābeles, smiltsērkšķus

Augļu koks

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit