Preču katalogs
Swipe to the left

Pavasaris tuvojās! Laiks meklēt siltumnīcu!

2020. gada 17. janvāris 539 Skatījumi Nav komentāru
Pavasaris tuvojās! Laiks meklēt siltumnīcu!

Siltumnīca tika izgudrota senajā Romā, kad imperātors Tibērijs uzstāja, ka vēlās katru dienu ēst svaigu gurķi, bet gurķi, tāpat kā citi dārzeņi un augļi, auga tikai konkrētā sezonā. Imperātora vēlme likās neizpildāma. Tomēr viņa uzticīgie kalpi gribēdami izpatikt savam imperatoram, meklēja risinājumu, un to atrada. Šis risinājums radikāli atšķīrās no tā ko esam pieraduši redzēt mūsdienu dārzos. Pirmās siltumnīcas tika izgatavotas no akmeņiem, tām bija plānas vizlas materiāla jumta plāksnes, kurām cauri spīdēja saule. Naktīs, lai uzturētu siltumu tika kurināti ugunskuri, kuri sasildīja akmens sienas un uzturēja siltumu iekšienē. Pirmās siltumnīcas bija dzimušas!
Vēlāk - 15. gadsimtā itāļu stikla izstrādātāji no Murano, netālu no Venēcijas, atklāja caurspīdīgu stiklu, kuri drīz sāka izmantot stikla jumtu veidošanai agrīnām siltumnīcu konstrukcijām. Šis izgudrojums mainīja vēsturi!

stikla siltumnica

Līdz 19. gadsimtam bija siltumnīcas jeb ziemas dārzi, kā tos tolaik sauca. Šie ziemas dārzi bija dārgi un ekskluzīvi, pamatā veidoja kā rožu un orhidēju dārzus. Slavenās pilīs bija lieli, sarežģīti ziemas dārzi, pilni ar eksotiskiem augiem un kokiem.

ziemas darzs

Mūsdienās siltumnīcu pieejamība un iespējas ir mainījušās un pilnveidojušās. Tās ir atrodamas gandrīz ikvienā piemājas dārzā.  Arī materiāli no kādām tās tiek gatavotas ir mainījušies. Protams, stikla siltumnīca izskatās karaliski, tomēr arvien vairāk cilvēki dod priekšroku plēves un polikarbonāta siltumnīcām.
Polikarbonāts ir īpaši izturīgs, ilgtermiņā lietojams materials, kuru var izmantot dažādiem mērķiem. Lai arī tas ir ļoti viegls, tomēr  ļoti izturīgs pareizi lietojot.  Polikarbonāta paneļi nav lētākais variants siltumnīcas pārklāšanai, tomēr tie nodrošina ilgstošu ietošanas laiku un piedāvā labāku aizsardzību pret vēju un sniegu. Polikarbonāts var būt daudz dažādās krāsās taču, siltumnīcu segumiem tas ir izgatavots no caurspīdīga, UV izturīga materiāla. Polikarbonāts ir pārstrādājams, videi draudzīgs materiāls, tāpēc tas ir labāks par citiem plastmasas veidiem, piemēram, PVC plēvi. Protams, to kādu siltumnīcu izvēlēsies parasti nosaka divi galvenie faktori – dārza izmērs un budžets.

siltumnīca polikarbonāta

Mūsu sortimentā ir atrodamas siltumnīcas jebkuram maciņam un dārzam. Ja atvēlētā vieta ir ar ierobežotu platību tad maza siltumnīca ar plauktiem būs tieši tas, kas nepieciešams! Tā kompakti iekļausies pagalmā, bet Tu varēsi baudīt svaigus, mājās audzētus dārzeņus un zaļumus.

Tomēr, ja dārzs un budžets atļauj iegādāties lielu siltumnīcu, tad pie mums atradīsi gan polikarbonāta, gan plēves siltumnīcas. Polikarbonāta siltumnīca būs ideāls variants tiem, kuri ar dārzniecību ir uz Tu un katru gadu čakli darbojas, lai vasarā varētu ievākt raženu gurķu vai tomātu ražu. Tikmēr plēves siltumnīca noderēs dārzniekiem – iesācējiem. Izmaksu ziņā tā ir lētāka un ļaus izvērtēt nepieciešamību pēc profesionālākas siltumnīcas nākošajās sezonās.

Aizraušanās ar dārzkopību gadsimtu gaitā nav mainījusies. Tāpat kā romiešu laikos, arī šodien siltumnīcu īpašnieki brīvo laiku pavada, rūpējoties par stādiem, ziediem un augiem vienmēr eksperimentējot un izmēģinot labākus veidus, kā uzlabot ražu, iegūt košāku krāsu un labāku garšu!

stadi

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
info@kurshi.lv

Veikali

 

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit