Preču katalogs
Swipe to the left

Padomi skaistam zālājam

2020. gada 27. aprīlis 341 Skatījumi Nav komentāru
Padomi skaistam zālājam

Pavasaris rit pilnā sparā un ir pēdējais brīdis sākt domāt par to, kā izskatās Tava pagalma pati galvenā sastāvdaļa – zālājs. Lielākie izaicinājumi skaistam mauriņam ir kurmja rakumi, sūnas un nelīdzena zeme. Esam sagatavojuši prakstiskus padomus, kā iegūt skaistu zālāju.

Kā atbrīvoties no sūnām?

Sūnu kontrole var šķist kā cīņa ar vējdzirnavām, kad tās jau ir izpletušās Tavā zālājā, tomēr efektīvu rezultātu var panākt vienkāršāk nekā domāji.

Veiksmīga sūnu kontrole sākas ar sapratni, ka sūnas nav kā citas nevēlamas zāliena “nezāles”. Sūnas mūsu vidē pastāv jau kopš seniem laikiem, un gadu gaitā tās nav daudz mainījušās. Šie primitīvie augi nepārstrādā ūdeni un barības vielas tāpat kā citi augi. Tāpēc  parastie nezāļu iznīcinātāji sūnas nenogalinās. Pat jaudīgi līdzekļi, kas paredzēti visu veidu augu iznīcināšanai, nespēj nokaut sūnas vai aizkavēt to atgriešanos.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā tikt vaļā no sūnas, ir augsnes irdināšana. Šis process jāveic regulāri, lai augsnei tiktu piegādāts gaiss, kas sūnām nepatīk. Sūnas iznīcināšanai var izmantot arī veikalā nopērkamos līdzekļus, kuru sastāvā pārsvarā ir dzelzs sulfāts, kas paredzēts tieši zāliena pasargāšanai no sūnām. Tāpat pie alternatīviem sūnas likvidēšanas veidiem vērts minēt arī lapu koku pelnus, kas noderīgi skābas augsnes uzlabošanai. Tie satur augiem nepieciešamās barības vielas un tas palīdzēs neitralizēt augsni.

 

Kā atbrīvoties no kurmjiem?

Bojājumi, ko rada šie mazie ekskavatori, ir viena no visnopietnākajām dārznieku problēmām. Tomēr atceries, ka kurmis dara arī labus darbus - ēd dārzkopju tik nīsto zemesvēžu un maijvaboļu kāpurus.

Noteikti esi dzirdējis par dažādām metodēm, kā tikt vaļā no kurmja, piemēram, ar dažādām indēm, taču no tām vajadzētu izvairīties, ja Tev ir mājdzīvnieki vai bērni, kas var tikt pakļauti iedarbībai.  Iespējams, esi dzirdējis arī par tādām metodēm kā rīcineļļas izsmidzināšana un suņa kažoka  ievietošanu alās, tomēr šīs metodes nav efektīvas. Vienīgais drošais veids, kā atbrīvoties no kurmja ir izmantot kurmju slazdus vai kurmju atbaidītājus.  

Tāpat kurmja ienaidnieki ir caunveidīgie zvēri, eži, lapsas kā arī lielie putni – stārķi, piekūni, pūces. Taču visvairāk kurmjiem kaitē aukstas ziemas, kad zeme sasalst dziļi, un ilgstošs sausmums vasarā.

Nelīdzena zeme? Izlīdzini viegli

Piekritīsi, ka perfeks zālājs mums asocējas ar “gludu” un vienmērīgu augsnes virsmu. Visefektīvāk to darīt ar aerācijas frēzi, nofrēzējot paugurus un aizberot bedres, pēc tam norullējot ar vibrorulli. Šādā veidā zālājs tiek izlīdzināts. Paralēli zemes virskārtā tiek veikta aerācija, līdz ar to zemei piekļūst skābeklis un zāle labāk aug. Tādā veidā zālājs tiek izlīdzināts. Paralēli zemes virskārtā tiek veikta aerācija, līdz ar to zemei piekļūst skābeklis un zāle labāk aug. Protams, ja Tavs dārzs ir neliels, tad mauriņa izlīdzināšanu vari veikt daudz vienkāršāk – ar lāpsu un grābekli. Šāds veids noteikti būs grūtāks, tomēr šī būs arī laba fiziskā nodarbe.


Tāpat svarīgi ir rūpēties par zālāju karstās vasaras dienās, jo vietās, kur ir mazāk ēnas tas mēdz izdegt, tādēļ, tuvojoties vasarai, ierīko savā pagalmā efektīvu laistīšanas sistēmu.

Ja arī Tev ir kāds noslēpums skaista mauriņa iegūšanai, dalies ar to komentāros!

 

 

 

 

 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
info@kurshi.lv

Veikali

 

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit