Preču katalogs
Swipe to the left

Noderīgi padomi, kā būvēt ar FIBO blokiem

2021. gada 9. augusts 72 Skatījumi Nav komentāru
Noderīgi padomi, kā būvēt ar FIBO blokiem

Vispārīgie nosacījumi:

Tie ir vispārīgi pamatnoteikumi bloku izvēlei būvējot māju, bet vienmēr projektētājam vai būvinženierim pēc atbilstošiem stiprības aprēķiniem ir jāpārbauda sienas nestspēja. Attiecīgi apkopojot iepriekšējo pieredzi Baltijas reģionā, iespējamie varianti sekojoši:

 • Vienstāvu māja: vienkāršu, vienstāvu māju, kuras sienas augstums ir aptuveni 2,5 - 3,0 m un nesošo sienu attālums ir 6 m robežās, parasti var būvēt no 200 mm bieziem Fibo 3 un Fibo 5 blokiem;
 • Pusotrstāvīga māja: lielākoties 200 mm Fibo 3 un Fibo 5 bloki ir piemēroti arī 1,5 stāvu māju būvniecībai. Tomēr, ja pirmā stāva nesošās sienas atrodas tālāk par 6 m viena no otras, drošības ziņā sākotnēji projektā vajadzētu paredzēt ar 250 mm biezu bloku;
 • Divstāvu māja: 200 mm Fibo 3 un Fibo 5 bloki parasti ir piemēroti arī mazāku divstāvu māju būvniecībai. Savukārt, ja nesošo sienu savstarpējais attālums pārsniedz, 6 m un logu platums ir >2,5 m, tad pirmajā stāvā uzreiz būtu vērts rēķināties ar 250 mm bloku. Otrā stāva izbūvei var derēt 200 mm bloki;
 • Trīsstāvu māja: trīsstāvu mājas sienas var plānot tā: pirmais stāvs no 300 mm, otrais stāvs no 250 mm un trešais no 200 mm blokiem.

  FIBO-bloki

   

   

  Ārsienas:

  Fibo bloki ir izturīgi pret mitrumu un aukstumu, un tie ir piemēroti mājas būvniecībai sākot no pamatiem līdz jumta korei.

  Mūsu klimata apstākļos piemērotākais ārsienas tips ir siltinātā Fibo mūra siena. Lai iegūtu siltumizolējošu sienu, nav lietderīgi mūrēt pārāk biezu sienu, izmantojot ļoti platu bloku – bloks ir tikai mūra materiāls, bet siltumnoturību nodrošina ar siltumizolācijas materiālu (EPS, PIR fasādes vate, utt.). Daudzslāņaina sienas konstrukcija ar siltumizolāciju darbojas vislabāk arī būvfizikas ziņā – aukstās ziemās gan zemās temperatūrās zem nulles, gan rasas punkts paliek siltinājumā, nevis mājas nesošajā konstrukcijā.

  Mājas ārsienu izbūvei tiek izmantoti 200 mm vai platāki Fibo bloki. Bloka platumu un stiprību (Fibo 3 MPa vai Fibo 5MPa) aprēķina projektētājs, pamatojoties uz nesošo sienu garumu un augstumu, slodzi uz sienām un sienā esošajām ailēm.

  No Fibo blokiem veidotu ārsienu siltināšanai der praktiski visi mūsu tirgū piedāvātie siltumizolācijas materiāli – fasādes vate, EPS, XPS, PIR, PUR, fenol plāksnes u.c. Siltumizolācijas materiāla izvēle un biezums ir atkarīgs arī no ārsienas risinājuma (plānā apmetuma sistēma, ventfasādes sistēma, ķieģeļu apšuvuma, dēļu apdare u.c.) un vēlamās sienas siltumpretestības. Ārsienu siltumvadītspēja U pēc normatīva vērtībām jābūt U ≤ 0,20 W/m²K – jo mazāks U skaitlis, jo labāka ir sienu siltumnoturība. Viens no izplatītākajiem ārsienu risinājumiem mazstāvu ēkām ir 200 mm Fibo 3 MPa bloka siena + siltinājuma biezuma 200 mm putupolistirols, piemēram Tenax EPS 60 – šādas sienas siltumvadītspēja ir aptuveni U = 0,14 W/m2 K, vai siltinājuma biezuma 200 mm minerālvate, piemēram Isover FS 30 – šādas sienas siltumvadītspēja ir aptuveni U = 0,15 W/m2 K. Izmantojot biezāku siltinājumu vai biezāku bloku, sienas siltumnoturība palielinās.

   

   

  FIBO-bloki

  Iekšsienas:

  Iekšējās sienas tiek iedalītas nesošajās un nenesošajās sienās. Nesošās sienas galvenokārt ir paredzētas (starpstāvu) paneļu vai siju atbalstam. Nesošo sienu minimālais platums ir 200 mm un bloka izvēle ir atkarīga no tā, vai paneļi balstās uz sienu tikai no vienas vai divām pusēm, no attāluma starp sienām, aiļu skaita un izmēra. Paneļu atbalstam virsmu var veidot no Fibo U-veida blokiem, kas tiek armēti un betonēti. Nenesošo starpsienu izbūvei izmanto 100 un 150 mm (iekšsienu) blokus. Šiem blokiem ir pietiekama skaņas izolācija un ugunsdrošība un uzmūrētās sienas ir pietiekami stipras, lai pie tām piestiprinātu skapjus un plauktus. Jo platāks un ar lielāku īpatnējo svaru sienas bloks ir, jo labāka kļūst skaņas izolācija un ugunsdrošība. Nosakot sienas augstumu, ir jāņem vērā sienas slaiduma(izlieces) prasības, kas ir H/b ≤ 27 jeb no 100mm bloka var būvēt līdz 2,7 m augstu sienu

  FIBO-bloki

  Sienu izbūves principi:

  Fibo Efekt bloki ar rievām ļauj blokus mūrēt ar savstarpēju rievu savienojumu, bez mūrjavas vertikālās šuvēs, izņemot mūra sienās stūros un piegrieztā - saīsinātā bloka vietās, kur jāparedz vertikālās šuves ar mūrjavu aptuveni 10mm. Bloki savā starpā ir cieši jāsaspiež - jāsabīda rievas kopā, veidojot vertikālās šuves ciešu savienojumu. Horizontālo šuvi var mūrēt gan ar dalītu šuvi (šuve ar gaisa škirkārtu), gan ar pilnu šuvi, un mūrēšanas veids būtu jāparedz projektētājam. Tomēr arī šajā gadījumā ir daži ieteikumi: 1-2 pēdējās bloka kārtas zem starpstāvu pārseguma vajadzētu mūrēt ar pilnu šuvi, jo tur var būt lielāka koncentrētā slodze, piemēram nesošās konstrukcijas, un tādā gadījumā pilna šuve palīdz slodzi labāk pārnest uz visu sienu un sadalīt uz mūra. Bloku mūrēšanai ir piemērota mūrjava weber M100/600.

  Mūrēšanas gaitā visas sienas ir jāarmē. Armēšanai vislabāk piemērota ir bi-armatūra, kas jāiestrādā vismaz katrā piektajā šuvē jeb viena armēta šuve uz katru augstuma metru. Mūris noteikti ir jāarmē virs pirmās bloku rindas un zem pēdējās bloku rindas, pārējās sienas daļā (kā jau minēts) – vismaz katra piektā šuve. Ja sienā iedarbojas lielas slodzes vai siena ir augsta un gara un tajā ir daudz logu un durvju ailes, ieteicams armēt biežāk, piemēram, katru trešo šuvi. Sākot no 200 milimetru bieziem blokiem šuvē ir jāiestrādā divas bi-armatūras rindas. Lai gan no 100 mm un 150 mm bieziem blokiem nesošās sienas netiek mūrētas, arī šīs sienas mūrēšanas laikā ir jāarmē, un abu šo iekšsienu bloku platumu gadījumā katrā ceturtajā šuvē ievieto vienu bi-armatūras rindu.

  Ziemas apstākļos ir spēkā visi iepriekšminētie ieteikumi, tikai mūrēšanai jāizmanto ziemas mūrjava weber M100/600 Ziemas, kuras pielietošanas temperatūra ir minimāli -10 ⁰C. Maisījumu sagatavo ar siltu ūdeni un ne pārāk daudz vienā reizē, lai varētu mūrēt ar pēc iespējas siltāku maisījumu. Apsarmojušus un apledojušus blokus mūrēšanas darbiem nedrīkst izmantot, tos iepriekš jāattīra no sniega un ledus.

  Sienās esošo logu un durvju aiļu pārlaidumiem var izmantot dažāda platuma un garuma Fibo pārsedzes, kuru platuma un augstuma izmērs ir tāds pats kā blokiem. Pārsedzes ir armēti izstrādājumi un paredzēti līdz 2,5 m aiļu pārsedzei. Ja loga vai durvju aile ir lielāka, tad parasti izmanto dzelzsbetona pārsedzi vai nesošās metāla sijas. Pārsedzes atbalsta virsmas garums ir atkarīgs no ailes izmēra, ja aile ir platāka par 1,5 m, tad pārsedzei ir jābalstās uz mūra vismaz 250 mm uz katru pusi. Mazākām ailēm atbalsta virsma var būt vismaz 120-150mm. Mūrēšanas laikā jāseko, lai tieši zem pārsedzes paliktu vesels bloks, nevis saīsināti bloka gabali ar mūrjavas šuvēm. Vesels bloks vienmērīgāk sadala slodzi no pārsedzes uz mūri, tādējādi mazinot plaisu veidošanās iespēju.

  FIBO

   

  Apkopojot iepriekš minēto, var teikt, ka Fibo mūra māja ir drošs ieguldījums ilgtermiņā, tai ir augsti ugunsdrošības rādītāji un arī augstāka cena otrreizējā tirgū. Labi un pamatīgi izstrādāts mājas projekts ir pamatojums laba gala rezultāta sasniegšanai. Nepietiek tikai ar arhitektūras rasējumiem, svarīga ir arī konstruktīvā daļa. Pamatojoties uz to, var precizēt būvniecības galvenos materiālu daudzumus, kas ir pareizi aprēķināmi, un būvniekam vadoties no tā, būs vieglāk un drošāk būvēt. Papildus labi izveidotam projektam un materiālu izvēlei būtiska loma ir būvniecības kvalitātei, jo nepareiza labu materiālu izmantošana vai iestrāde nenodrošina rezultātu gaidītā līmenī.

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit