Preču katalogs
Swipe to the left

Noderīgi padomi dārza mēbeļu izvēlē

2021. gada 16. aprīlis 75 Skatījumi Nav komentāru
Noderīgi padomi dārza mēbeļu izvēlē

Dārza mēbeles ir ne tikai dārza dizaina elements, bet arī iemesls dvēseles priekam. Nav nozīmes, dārznieks vai vienkāršs mājas iemītnieks, visi ļoti labprāt bauda atpūtu siltos vasaras vakaros dārzā. Labas dārza mēbeles ir ieguldījums komfortā un dārza estētiskajā vidē. Ķer, te būs noderīgi padomi dārza mēbeļu izvēlē.

Ideja un mērķis

Viss sākas ar ideju. No sākuma jāsaprot, kāds ir Tavs dārza iekārtojums. Ja esi plaša pagalma vai dārza īpašnieks, ļoti skaisti tajā iederēsies masīvākas mēbeles, taču ja Tavā īpašumā ir mazdārziņš, tad harmoniskāk izskatīsies trauslas mēbeles. Ja Tavs dārzs ir iekārtots ar apaļām, viļņotām dobēm,  izvēlieties noapaļotas dārza mēbeles, apaļos šūpuļkrēslus, lai tie estētiski iederētos apkārtējā vidē. Tas pats attiecās uz kantainu, ģeometrisku iekārtojumu cienītājiem.

Pēc tam jāsaprot, kāds ir mērķis Tava dārza mēbelēm. Vai tās izmantosi lielām ģimenes pasēdēšanām? Varbūt divatā ar otro pusīti raudzīsies uz ugunskura liesmām? Vai ciemiņi nāks bieži un lielos pulkos? Kad esi noteicis kādam nolūkam dārza mēbeles ir vajadzīgas, ķeramies pie nākamā soļa.

Terase

Izmērs

Jānosaka izmērs un vieta, kurā iekļausies dārza mēbeles, ņemot vērā iepriekš izvēlēto ideju un mērķi. Taču atceries, ka dārza mēbeles bieži vien ir sezonāls prieks, tādēļ jārēķinās arī ar vietu noliktavā, lai garnadži gada aukstajā periodā tos neaiznestu un, lai sniegs un aukstums mēbeles nesabojātu.

Materiāls

Ļoti svarīgi dārza mēbeļu izvēlē ir to materiāls. Noteikti jāņem vērā arī mēbeļu kopšana. Vispiemērotākais dārza mēbeļu materiāls ir plastikāta pinums, nerūsējošā tērauda vai alumīnija struktūra. Šie materiāli ir ūdens un mitruma izturīgi, tādēļ par tiem nav jāizrāda lielas rūpes.

Visbiežāk lietotie dārza mēbeļu materiāli:

  • Alumīnija, plastmasas, PVC. Šie materiāli ir salīdzinoši lētāki, tie ir viegli, nerūsē un vienkārši nomazgājami ar ūdeni un tīrīšanas līdzekli.
  • Izturīgs un izskatīgs materiāls, taču mēdz būt ļoti smags. Reizi sezonā ieteicams apkopt ar antispetiķi.
  • Metāla. Viens no izturīgākajiem materiāliem mēbeļu rāmjiem. Pēc vajadzības reizi sezonā nepieciešams apstrādāt ar pretrūsas līdzekli.
  • Rotangpalma. Rotangs ir viegls, pīts, skaists un ļoti izturīgs mēbeļu materiāls. Rotangpalmas elementu kopšana ir viegla un pieprasa tikai regulāru to attīrīšanu no putekļiem ar mikrošķiedras drānu vai saru birsti. Jāpiemin, ka šis materiāls ir viens no pēdējiem dārza dizaina kliedzieniem.

Mebelu materialu varianti

Novietojums

Dārza mēbeles ir ļoti pakļautas laikapstākļu ietekmei, tādēļ ļoti rūpīgi jāizvēlas to novietojums dārzā. Tāpat arī jāapsver vietējā klimata īpatnības, piemēram gaisa temperatūra, vidējais nokrišņu daudzums, vēja stiprums ka arī gaismas un saules pietiekamība vai trūkums. Latvijas klimatā dārza mēbeles ieteicams izvietot zem kāda jumtiņa, lai pasargātu tās no biežajiem nokrišņiem. Tas var būt – lapenē, zem nojumes, uz terases vai verandā. Ja dzīvojat vietā, kur vējš mēdz ieskrieties, iespējams jāpadomā par smagāka materiāla dārza mēbelēm.  Svarīgs ir gan novietojums, gan pagrieziena redzamais leņķis. Proti, lai pavērtos skaistāks skats no pašas mēbeles un skats no dārza uz mēbeli. Savukārt, ja Jūsu dārzs vēl ir iekārtošanas procesā, varbūt izdevīgāk būtu nopirkt viegla svara mēbeles, kuras būtu ērti pārvietot, kad rodas nepieciešamība.

darza mebeles

Dizains

Kārtīgi novērtē, kas pašlaik atrodas Tavā dārzā. Koka lapenē lieliski iederēsies koka mēbeles. Mēbeles no dabiskajiem materiāliem papildinās dārza ainavu un padarīs dārza kopainu dabiskāku. Ja Tev ir pīti puķu podi, pītas mēbeles izskatīsies ļoti labi. Taču, ja esi stiklotas verandas īpašnieks, dārza mēbeļu vidū skaisti iejutīsies galds ar stiklotu virsmu.

Papildini visu ar aksesuāriem – saulessargiem, ziediem, dažādiem tekstilizstrādājumiem un apgaismojumu, lai Tavs dārzs izskatītos neatvairāmi!

darza mebeles

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit