Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Noderīgi padomi zāliena ierīkošanai

2022. gada 5. maijs 1290 Skatījumi Nav komentāru
Noderīgi padomi zāliena ierīkošanai

Pavasaris ir īstens zaļo rociņu darbošanās laiks. Dārzs sastāv no mazākām un lielākām sastāvdaļām, kas papildina viena otru. Dobes, koki un krūmi ir skaisti, bet zaļš un veselīgs zāliens piešķir dārzam maģisku noskaņu. Tas spēj papildināt estētisko kopskatu un arī pildīt praktisku funkciju. Ticam, ka šie būs noderīgi padomi zāliena ierīkošanai, lai gala rezultāts priecē aci un nesagādā liekas galvas sāpes. 

Augsnes sagatavošana

Pirmais solis zāliena ierīkošanai ir augsnes sagatavošana. Ieteicamais pirmais posms ir augsnes analīze. Tā palīdzēs noteikt augsnes pH līmeni, kas tiešā veidā ietekmē augu spēju iedzīvoties un to kopējo labsajūtu.

Kad augsnes PH līmenis ir novērtēts, rūpīgi izlīdzina augsni, lai melnzemes slānis būtu 10-15cm. Plānotā zāliena ierīkošanas vietā ir nepieciešams izlasīt ārā visas saknes, būvgružus, akmeņus un citus liekus objektus, kas varētu traucēt veiksmīgai zāliena izaugšanai. Sagatavojot augsni, noteikti jāatceras par mēslojumu. Ērtāk būs izmantot kompleksos minerālmēslus, kuru saturā ir slāpeklis, fosfors, kālijs un mikroelementi. Augsnes, kuras ir skābas (/pHKCL <5,5) ir jākaļķo.

Kad augsne izlīdzināta, attīrīta un bagātīga ar minerālmēsliem, tā ir jāpieveļ. Lai vieglāk būtu orientēties, vai augsne ir pietiekama pievelta, tad staigājot uz tās pēdai ir jāiegrimst ne vairāk par 1cm. Noslēdzošais posms augsnes sagatavošanā ir tās virskārtu viegli, ar grābekli uzirdināt (ja nelieto sējmašīnu).

Zāliens

Zāliena sēšana

Tālāk seko ilgi gaidītā zāliena sēšana. Piemērotākais laiks, kad sēt un iegūt jaunu zālienu ir laikā no aprīļa līdz oktobra vidum. Sēt ir nepieciešams bezvēja laikā un noteikti atstāt sēklu rezervi, lai vēlāk varētu piebērt, ja būs nepieciešamība. Lai saprastu, cik daudz vajadzīgs izbērt uz platību var rēķināt, ka uz vienu kvadrātmetru vidējā norma ir aptuveni 20 – 40 grami. Nelielas piemājas teritorijas var apsēst ar rokām, bet lielām teritorijām drošāk izmantot sēšanas tehniku.

Izvēloties sēt ar rokām, sēklas nepieciešams sadalīt divās līdzīgās daļās. Sējumam jābūt vienmērīgam un to paveikt ar sēšanu divos virzienos, proti, dodoties uz vienu lauka galu, sēt taisni, taču, atpakaļ nākot, sēt perpendikulārā virzienā, šķērsojot lauku. Pēc sēšanas posma ar grābekli viegli sēklas iestrādā ne vairāk kā 1cm dziļumā. Lai ieguldītais darbs nav velts un vējš neizpūš sēklas, ir vajadzīga augsnes pievelšana. Tam palīdzēs speciālie ruļļi, kuros ieber smiltis vai ielej ūdeni un tad norullē apsēkloto teritoriju.  Kad zālājs ir iesēts, ir pienācis laiks par to kārtīgi parūpēties.

Zāliena laistīšana

Rūpes par zālienu

Lai sadīgtu zaļš un bagātīgs zāliens, tas ir jālaista! Īpaši karstās vasaras dienās ieteicams laistīt divas reizes dienā, no rīta un vakarā, lai zāliens neizdegtu. Rūpīgai laistīšanai ir jāizmanto īpaša tehnika: ūdens jāizsmidzina smalki, nedrīkst pieļaut peļķes, jo tas var izraisīt sēklu atsegšanos. Jāatrod zelta vidusceļš, augsnei jābūt vienmērīgi mitrai.

Kad darbi ir paveikti ir sākusies patīkamākā zāliena ierīkošanas procesa daļa – jābauda savu zaļo rociņu paveiktie brīnumi! Dīgšana var ilgt no septiņām līdz divdesmit vienai dienai. Tas ir individuāli katram zālienam un atkarīgs no sēklu maisījuma veida. Par nezālēm nevajadzētu satraukties, jo tās visdrīzāk iznīks, zālienu regulāri kopjot un pļaujot. Pirmā zāliena pļaušana ir īstenojama, kad tas ir sasniedzis 8-12cm augstumu.

Ticam, ka šie noderīgi padomi zāliena ierīkošanai palīdzēs izveidot sapņu mauriņu!

Lai dīgst griezdamies!

Komentāri (0)



Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 8:00-17:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit