Preču katalogs
Swipe to the left

Laiks stādīt! No sēklas līdz bagātīgai ražai!

2020. gada 29. janvāris 94 Skatījumi Nav komentāru
Laiks stādīt! No sēklas līdz bagātīgai ražai!

Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, un sākam domāt par stādu audzēšanu, par augu audzēšanu apkurinātās siltumnīcā, līdz ar to laiks veikt sēklu apstrādi, sēju un dēstu audzēšanu. Augsnē jāaktivizē barības vielu procesi, kuru lieliskākais palīgs ir dzīvi augsnes mikroorganismi.

Augi ir dzīvi, tiem tā pat kā cilvēkam ir nepieciešams gaiss, ūdens un barības vielas, tad varam cerēt uz bagātīgi ziedošiem, veselīgiem košuma augiem un puķēm, labu ražu!

 stādi

 

No vēstures apcirkņiem

Latvijas humusvielu institūts ir reģistrēts zinātnisko institūtu reģistrā kopš 2009. gada, un nodarbojas ar pētījumiem - eksperimentālo izstrāžu veikšanu dabaszinātnēs un inženierzinātnē, tajā skaitā ar organiskas izcelsmes mēslošanas līdzekļu un slāpekļa savienojumu ražošanas tehnoloģiju izstrādi.
Zinātniskajā institūtā darbojas gudri, radoši un uz attīstību virzīti Latvijas zinātnieki, kuri katrs individuāli ir kā milzum liela zinību pērle mūsu LATVIJĀ. Kopā strādājot, viņiem izdodas sasniegt ievērojamus rezultātus, un radīt efektīvus produktus lauksaimniecībai no mūsu pašu Latvijas dabas resursiem – sapropeļa vai kūdras.
Latvijas humusvielu institūta izstrādātos produktus veikalu plauktos pircēji atpazīst ar preču zīmi “GreenOK”. Reģistrētā preču zīme pieder Latvijas humusvielu institūtam, un institūta izstrādāto produktu ražošana notiek Olainē, SIA “Ražošanas tehnoloģijas” ražotnē kopš 2010. gada.
Latvijas humusvielu institūta izstrādāto produktu klāsts ievērojami audzis no 13 produktiem 2011. gadā līdz 30 produktiem 2019. gadā. Ik gadus institūta zinātnieki rada arvien jaunus, efektīvākus lauksaimniecības mēslošanas līdzekļus un mikrobioloģiskos preparātus. “GreenOK” produktu efektivitāte jau vairākus gadus pēc kārtas ir pārbaudīta uz dažādiem kultūraugiem Priekuļu un Viļānu izmēģinājumu laukos.
Latvijas humusvielu institūta produkti ir populāri Baltijas valstīs un arī Āfrikā, kur produkcija tiek izmantota ananāsu audzēšanā un kakao pupiņu audzēšanā. Savukārt lielākais sasniegums ir “GreenOK” produktu lietotāju un augkopju atzinības, audzēto un kopjamo augu veselība, zaļojošie un krāšņi ziedošie augi un fantastiskās ražas.

green ok

No sēklas līdz ilgai, bagātīgai ziedēšanai un labai ražai.
Lai nodrošinātu augiem stipru veselību un imunitāti, ir jāsāk ar sēklas sagatavošanu. Mikrobioloģiskā preparāta “GreenCYTOKININ” darba šķīdumu: 2 ml uz 500 ml ūdens, nodrošinās nepieciešamo augu aizsardzību un veicinās sēklu dīgšanu. Apsmidziniet sēklas, līdz tās ir pilnībā mitras ar sagatavoto šķīdumu, vai iemērciet tās šķīdumā uz 2 stundām. Mikrobioloģiskais preparāts paātrina par 1-2 dienām agrāku sēklu dīgšanu, un veicina spēcīgas sakņu sistēmas izveidošanu. Turpmāk mikrobioloģiskais preparāts jāizmanto augu augšanas veicināšanai divas līdz trīs reizes. Tieši šādu pat sagatavotu šķīdumu izsmidzina uz auga lapām veģetācijas sākumā, apmēram 14 dienas pēc sējas, un atkārto atkal pēc 14 dienām, savukārt trešo reizi īsi pirms auga ziedēšanas. Mikrobioloģiskā preparāts veicina auga papildus sānzaru veidošanos, ilgstošu un bagātīgu ziedēšanu, auga nenovecošanos un bagātīgu ražu.

Greenok

Kā pamodināt un ielabot augsni?

Laba augsne ir dzīva augsne. Lai pamodinātu augsnē esošos mikroorganismus, tiem nepieciešams siltums, mitrums un gaiss, kā arī barības vielas, gluži tā pat kā augiem. Rūpējoties par augsnes auglību, un ielabojot augsni ar “Formula EKO” humusvielu koncentrātu, kuru sastāvā ir dzīvi augsnes mikroorganismi, uzlabojas augsnes auglība un palielinās organisko vielu sastāvs.  Augsnes uzlabotājs “Formula EKO” jāatšķaida ar ūdeni un jāsalaista augsnes virskārta tā, lai tā ir pilnībā mitra. Tad ļaujiet mikroorganismiem sasildīties, apmēram 24 stundas, pēc tam uzrušiniet augsnes virskārtu. Jūsu augsnes dzīvie organismi uzsāks aktīvu darbu un aktivizēs dabiskos procesus. Augsnes mikroorganismi pārveidos augsnē esošā fosfora (P) un kālija (K) krājumus augiem uzņemamā veidā - helātu formā.

 Mikroorganismu bioloģiskā aktivitāte ir atšķirīga dažādu veidu produktos. Piemēram, mikroorganismu humusvielas, kas iegūtas no nogulām, sapropeļa un kūdras ir 2 līdz 3 reizes bioloģiski aktīvāki nekā produkti, kas tiek ražoti no leonardīta vai brūnoglēm (Vācija, Polija, Ķīna). Savukārt “GreenOK” produktu bioloģiskā aktivitāte ir 6 reizes lielāka par mums zināmiem vermikomposta produktiem. “GreenOK” ar videi draudzīgiem mēslojumiem ir pierādījis produktu efektivitāti augiem un augsnes ielabošanu gan piemājas saimniecības dārzos, gan arī daudzu gadu zinātniskos izmēģinājumu laukos Stendē, Skrīveros un Priekuļos.

Greenok

Augu barošana caur lapām un augsni

Lai augiem pietiktu barības vielas ilgstošā periodā, pie stādu stādīšanas vai pavasara augu apkopšanas iesakām izmantot granulētu humusvielu koncentrātu Formula “EKO”, kas satur mikroelementus un barības vielas. Puse saujas granulu ieberamas ap auga saknītēm izveidotā bedrītē, kuri jāaizrušina ar augsni, nedaudz jāpiespiež, lai saglabātos nepieciešamais mitrums. Granulas divu līdz trīs mēnešu laikā nodrošinās pie auga saknītēm mikroorganismu aktivitāti, un augi uzņems barības vielas 2 līdz 3 reizes vairāk.

Savukārt pat būtiskākais augiem būs slāpekļa (N) daudzums, kas nepieciešams augu augšanas sākuma periodā vismaz 40% apmērā no visas sezonas barības elementa kopējā daudzuma. Labs priekšaugs vienmēr ir tauriņzieži, tomēr slāpeklis augam ir vitāli nepieciešams. 15-20% slāpekļa jāiestrādā augsnē jau agrā pavasarī, tomēr tiklīdz augiem atsākas veģetācija, tā var pietrūkt slāpeklis, jo daļu no tā, kas tiek iestrādāts augsnē, būs patērējuši mikroorganismi, kuriem arī nepieciešams slāpeklis. Tā kā slāpeklis ir pieejams vairākās formās un atkarībā no laika apstākļiem, tas bieži ir ātri gaistošs, tad Latvijas humusvielu institūts izstrādājis jaunu slāpekļa produktu “Zaļais Draugs” (N 30%). Mēslojumu līdzeklis “Zaļais Draugs” ir šķidrā veidā, kura sastāvā ir dabiskās bioloģiski aktīvas humusvielās, līdz ar to tiek ievērojami – par 20% mazināti slāpekļa zudumi. Slāpekļa minerālmēslojumu dod, to sadalot vairākās daļās. Daļu pirms sējas, vai reizē ar sēju, ne vairāk par 30 kg/ha, tātad ir nepieciešams produkts “Zaļais Draugs” (N30%) 76 l/ha. Pārējo pavasarī papildmēslojumā, dalot uz 2 līdz 3 reizēm.

Ikdienā, kopā ar augu laistīšanu augus piebarojiet ar kūdras vai sapropeļa koncentrātiem 750 ml pudelēs, kuru sastāvā ir visas augiem nepieciešamās minerālvielas.

Lai atvieglotu Jūsu pūles augu barošanai caur lapām, “GreenOK” piedāvā inovatīvu risinājumu - smidzināšanas komplektu. Pievienojot pie savienojuma mēslošanas līdzekļa 750 ml pudeli un otru savienojuma galu pie ūdens padeves caurules, ar ūdens spiediena palīdzību mēslošanas līdzeklis tiek atšķaidīts un čaklie dārzkopji var aizmirst lejkannas!

“GreenOK” ir ražots Latvijā un tagad pieejams arī “Tirdzniecības nams “Kurši”” tirdzniecības veikalos!

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
info@kurshi.lv

Veikali

 

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit