Preču katalogs
Swipe to the left

Kas ir jāņem vērā siltinot fasādi?

2020. gada 27. maijs 321 Skatījumi Nav komentāru
Kas ir jāņem vērā siltinot fasādi?

 Vēlies siltināt savu māju, bet nezini ar ko sākt? Sadarbībā ar Caparol esam sagatavojuši ieteikumus, kas mājas siltināšanas procesu padarīs efektīvāku.

 Kas ir jāņem vērā izvēloties siltināšanas sistēmu?

Ēkas siltināšanas gadījumā nav ieteicams pielietot dažādu firmu produktus, tai skaitā arī aksesuārus, tādus, kā dībeļi, pieslēguma profili. Dažādu ražotāju produkti netiek testēti kā kopums vai sistēma. Netiek pārbaudīta produktu savietojamība. Līdz ar to defekti var rasties nevis ārējas ietekmes rezultātā vai produktu kvalitātes dēļ, bet gan produktu nesavienojamības dēļ. Šajā gadījumā, ja ekspluatācijas laikā radīsies defekti, būs grūti noteikt atbildīgo. Viena ražotāja sistēmas pielietošanas nepieciešamību nosaka ETAG 004.

Plānojot fasādes siltināšanu, jāņem vērā materiālu atbilstība vispārpieņemtajām prasībām, ko nosaka Eiropas Savienības Regula. Ārējā siltinājuma sistēmas sastāvdaļām jābūt pārbaudītām saskaņā ar noteiktiem standartiem. Materiālu kopumam vai sistēmai ir jāsaņem  ETA sertifikāts, kurā tiek norādītas sistēmas svarīgākās komponentes, to specifikācijas un atbilstība standartiem.

Izvēloties fasādes siltināšanas risinājumu, jāpievērš uzmanība materiālu atbilstībai standartizētām tehniskām prasībām, un vai tie ir pielietojami siltināšanas sistēmas ietvaros. Ražotāja pienākums ir uzrādīt Ekspluatācijas īpašību deklarāciju, kurā atspoguļoti sistēmas elementi un deklarētas to tehniskās īpašības.

Pievērs uzmanību!

Pēc Eiropas tehniskajām vadlīnijām (ETAG 004) sertificētas siltināšanas sistēmas efektīvais kalpošanas ilgums, līdz atjaunošanas nepieciešamībai, sastāda 25 gadus, bet neatkarīgo būvniecības institūtu pētījumi pierāda, ka pielietojot sertificētas sistēmas un veicot apkopes ekspluatācijas laikā, šis periods var būt pat lielāks par 60 gadiem.

 

Kā izvēlēties atbilstošāku?

Veicot sākotnējos plānošanas vai projektēšanas darbus, Caparol fasāžu siltināšanas sistēmu eksperti iesaka pievērst uzmanību vairākiem faktoriem, kuri nosaka kādu sistēmu vai materiālu kopumu būtu nepieciešams pielietot konkrētajā gadījumā. Piemēram:  

 • ēkas atrašanās vieta un tuvumā esošie objekti, piemēram, ūdens tilpnes, maģistrālie ceļi, mežs
 • ēkas statuss – publiska ēka vai privātmāja slēgtā teritorijā
 • plānotā dekoratīvā apdare – dekoratīvais apmetums vai cits risinājums, piemēram, Meldorfer plāksnes ar ķieģeļu optiku vai betona efekts
 • izvēlētās noslēguma apdares toņa intensitāte
 • plānotais temperatūras režīms renovācijas jeb sistēmas montāžas darbu laikā

Šie faktori ir svarīgi tādēļ, ka iegūtā informācija palīdz izvēlēties pareizo risinājumu un nodrošināt energoefektīvu un ilgtspējīgu sistēmas darbību.

 Fasādes dekoratīvā apdare

 Pēdējos gados pieaug masā tonējamu apmetumu pielietošanas apjoms. Kāpēc?

 1. Tas ļauj samazināt materiālu iestrādes laiku līdz pat 20%
 2. Masā tonējams apmetums ir draudzīgāks darba izpildītājam. Materiāls neput, nav nepieciešama pulverveida materiāla sajaukšana ar ūdeni
 3. Būvdarbu procesā tiek samazināts kopējais materiālu apjoms un transporta izmaksas. Tas sniedz papildus ietaupījumu projekta realizācijas laikā un samazina izmešu daudzumu.
 4. Pielietojot masā tonējamo apmetumu tiek samazināts veicamo darbu apjoms, līdz ar to pasūtītājs ietaupa uz darba izmaksām.

Fasāžu siltināšanas sistēmas aksesuāri

Ilgtspējīga rezultāta sasniegšanai fasādes siltināšanas sistēmās izšķirošu lomu spēlē pieslēguma profili. Tie novērš mitruma iekļūšanu, palīdz izvairīties no bojājumiem, veido elastīgus un noturīgus savienojumus, kā arī nodrošina vizuāli estētiskus apdares nobeigumus.

Izmantojot piemērotus pieslēguma profilus var panākt precīzus pieslēgumus starp fasādes siltumizolāciju un blakus esošajām ēkas konstrukcijām, piemēram, logiem, durvīm, metāla elementiem, stūriem vai šuvēm. 

Palielināts siltumizolācijas plākšņu biezums, arvien biežāka lielākas platības logu konstrukciju uzstādīšana, logu iznešana ārpus norobežojošās sienas konstrukcijas un uzstādīšana siltumizolācijas kārtā, prasa pārdomātus un efektīvus pieslēgumu risinājumus.

UZMANĪBU! Katrs pieslēgums ir potenciāla riska zona, jo nekorekta izpildījuma gadījumā šajās vietās rodas plaisas. Rezultātā zem apmetuma vai pat zem armējošā slāņa – siltinājumā iekļūst ūdens, kas temperatūrai pazeminoties, palielina defekta apjomus. Rezultātā var novērot dekoratīvā apdares slāņa atslāņošanos vai fasādes siltināšanas materiāla samirkšanu un energoefektivitātes pazemināšanos.

Četri nosacījumi, uz kuriem balstās siltināšanas sistēmas ilgtspējība

 1. Plānošanas un projektēšanas kvalitāte
 2. Produktu kvalitāte
 3. Darbu izpildes kvalitāte
 4. Sistēmiska pieeja komponentu izvēlē

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
info@kurshi.lv

Veikali

 

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit