Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kaņepe - cilvēkiem, dabai, būvēšanai

2022. gada 23. maijs 129 Skatījumi Nav komentāru
Kaņepe - cilvēkiem, dabai, būvēšanai

Šīs vasaras ietvaros vēlamies celt gaismā, mūsuprāt, nenovērtēto augu mūsdienās – kaņepe! Nereti cilvēkiem kaņepe asociējas ar augu, kurš izraisa apreibinošu sajūtu un nav legāli pieejams. Tomēr eksistē vairāku kaņepju augu paveidi, piemēram, Indijas un industriālā kaņepe. Abu veidu sastāvā ir ap simts piecdesmit aktīvās bioloģiskās vielas. Tomēr Indijas kaņepē ir viena viela -  tetrahidrokanabinols (jeb vienkāršiem vārdiem THC) šī viela arī kardināli atšķir abus kaņepes veidus.

Indijas kaņepē esošā viela THC negatīvi ietekmē cilvēka prātu, radot eiforiju un arī halucinācijas. Industriālā kaņepe savukārt nesatur halucigēnās vielas no tās nevar apreibt un tā ir ne tikai legāli pieejama, bet arī vēlama izmantot uzturā.

kaņepes sēklas

Daudzās pasaules valstīs industriālās kaņepes audzēšana ir ne tikai atļauta, bet arī atbalstīta no valsts puses. Tā ir atzīta par ilgtspējīgu produktu, jo tās audzēšana ir videi labvēlīga. Industriālā kaņepe, bieži tiek izmantota ražošanā, jo tā var aizstāt vairums ilgi augošus, grūti iegūstamus un izzūdošus resursus. Praktiski katrs produkts, kurš tiek gatavots no naftas, kokvilnas vai koka  var tikt pagatavots arī no kaņepes.

Kaņepe ir viens no īpašajiem augiem, kuru var pielietot pilnībā dažādās nozarēs un veidos un no tās neko pāri neatstājot. Sēklas izmanto ēdienu pagatavošanā, skaistum kopšanas precēm un piedevām pārtikas. Kaņepju šķiedru – grīdas segumam, papīram, konstrukciju plāksnēm, ģeotekstlilam paklājiem un dažādiem audumiem. Kaņepju koksni – pakaišiem, siltumizolācijai, plastmasai, apmetumu plāksnēm  un kaļķa betonam. Kā arī var veidot – alkoholu, degvielu un skābbarību. Kaņepe ir izcils universāls izejmateriāls vairums nozarēs.

kaņepes kosmētika

Kaņepe noteikti var ierindoties dabai draudzīgāko ražošanas materiālu augšgalā, jo tās audzēšana un produktu ražošana nerada CO2 emisiju dabā, tieši otrādi tā absorbējot dabā jau izveidojošos CO2. Kaņepes šķiedra ir iekārojusi ar būvniecības izejmateriālu nozari, jo tās ražošanai nepieciešams līdz pat astoņas reizes mazāks enerģijas patēriņš. Šķiedra spēj dabā pati noārdīties un tai ir arī siltumizolācijas īpašības.

Kaņepe ir garda, lietderīga un daudz funkcionāla. Mudinām ik katru izmēģināt vai izgaršot industriālās kaņepes produktus. Nebūt aizspriedumainiem par šo augu un izvēlēties ikdienas produktos draudzīgākas dabai alternatīvas. Šādas mazas izvēles, spēs ietekmēt mūsu nākotni un veidot ilgtspējīgāku vidi apkārt.

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit