Preču katalogs
Swipe to the left

Kādu tapešu veidu labāk izvēlēties?

2021. gada 19. augusts 61 Skatījumi Nav komentāru
Kādu tapešu veidu labāk izvēlēties?

Tapetes ir lielisks veids, lai padarītu Tavu mājokļa dizainu interesantāku. Ar to var vai nu padarīt mājokli mierīgāku, vai arī otrādi – izvēloties dizaina tapetes, var ieviest kādu akcentu kopējā interjera ainā. Taču, kādu tapešu veidu labāk izvēlēties? Kāds ir piemērotākais tapešu veids dažādām istabām? Esam apkopojoši noderīgus padomus, kas Tev palīdzēs orientēties dažādajā tapešu pasaulē.

Flizelīna tapetes

Šis ir visbiežāk sastopamais tapešu veids. Tās ir ļoti iecienītas vieglās uzklāšanas dēļ, proti, ar līmi tiek apstrādātas sienas, nevis pašas tapetes. Kā arī tās neveido liekos gaisa burbuļus un nedeformējas uzklāšanas procesā, kā arī jāpiemin, ka šis tapešu veids ir viegli kopjams tā mitrumizturības dēļ. Flizelīna tapetes var uzklāt uz dažādām virsmām – ģipškartona, koka, apmetuma u.c. Svarīgi pirms flizelīna tapešu līmēšanas ir apstrādāt sienas ar līdzinātājiem, jo tās nenosedz dažādas kosmētikas nepilnības un defektus.

 flizelina-tapetes

Vinila tapetes

Arī vinila tapetes izpelnās lielu uzticību, jo tās ir izturīgas, elastīgas, viegli kopjamas, izturīgas pret mehāniskiem bojājumiem, turklāt, tām ir lieliskas pretsēnīšu īpašības. Vinila tapetes izcili imitē dažādus materiālus, piemēram, zīdu, tekstilu, robusta apmetumi, flīzes, kā arī krāsas un faktūras. Lai uzklātu šī veida tapetes, sienām jābūt kvalitatīvām un mitrām, tās labi jāapstrādā ar sienu izlīdzinošiem materiāliem, jo vinila tapetes mēdz izcelt sienu kosmētiskos defektus. Tās lieliski der ne tikai privāto dzīvokļu virtuvēm un priekšnamiem, bet arī sabiedriskajās telpās.

Papīra tapetes

Papīra tapetes ir salīdzinoši lētāks un ekoloģiskāks materiāls par pārējiem. Tās atšķiras ar krāsu un rakstu daudzveidību, kā arī ar izturību pret dažādiem mehāniskiem bojājumiem. Papīra tapetes jāuzklāj ar piesardzību, jo bieži vien, lai noklātu sienas ar papīra tapetēm, ar līmi nepieciešams apstrādāt pašas tapetes. Tās ir īpaši piemērotas bērnu un dzīvojamajām istabām.

krasojamas-tapetes

Krāsojamās tapetes

Krāsojamās tapetes ir piemērotas līmēšanai uz nelīdzenām sienām, tādēļ nav jēgas pirms līmēšanas apstrādāt sienas, jo tās labi noslēpj defektus. Šīs tapetes var krāsot, pateicoties to īpašajai izturībai, kā arī to ruļļi ir platāki, lai varētu noklāt pēc iespējas lielāku sienas laukumu. Ja arī pirms krāsošanas, savienojuma vietas ir redzamas, tad pēc krāsas uzklāšanas visi savienojumi tiks paslēpti. Krāsojamās tapetes ļaus Tev izpausties ar krāsām un viegli varēsi pamainīt mājokļa dizainu!

tekstila-tapetes

Tekstila tapetes

Tekstila tapetes ir perfektas, lai dizainā ieviestu akcentu un skaistu dekoru, jo tās izskatās ļoti gaumīgi un stilīgi. Taču, lai dekorētu sienas ar šīm tapetēm, ir būtiskas nianses ar ko rēķināties – sienām ir jābūt ļoti kvalitatīvi un rūpīgi apstrādātām; tās var uzklāt tikai uz gludas, pilnīgi sausas un tīras virsmas; ieteicams līmēšanā izmantot cimdus, lai tapetes netiktu traumētas.

fototapetes

Fototapetes

Fototapetes, līdzīgi kā tekstila tapetes, interjerā izmanto, lai ieviestu dekoratīvus, ļoti reālistiskus elementus. Jāatceras, ka pirms fototapešu līmēšanas, nepieciešams ļoti rūpīgi apstrādāt sienu virsmas, jo visi mazie defekti būs būtiski redzami. Fototapetes jāsargā no pārmērīga mitruma, jo var parādīties pelējuma pazīmes. 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit