Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kādi dārza darbi augustā jāpaveic?

2022. gada 10. augusts 168 Skatījumi Nav komentāru
Kādi dārza darbi augustā jāpaveic?

Katru mēnesi Kurši rīko tiešsaistes vebināru sadarbībā ar eksperti dārza jautājumos Daci Ziediņu. Apkopojam aktuālos mēneša dārza darbus un sniedzam praktiskus padomus, lai katrs dārzs kļūtu par sapņu dārzu. Ja nebiji pieslēdzies tiešraidei vai vēlies atkārtot pārrunāto, tad esam izveidojuši ieskatu tam, kas tika apspriests vebinārā par augusta dārza darbiem.

Augļu krūmi

Augustā augļu krūmi ražo pilnā sparā, tādēļ nepieciešams tos kārtīgi apkopt. Piemēram, vasaras avenes pēc to noražošanas ir laiks gatavot ziemas sezonai. Izgriez visus dzinumus, kuros auga ogas, jo tie nākamgad vairs nedos ražu. Atstāj tos dzinumus, kuros ogu nebija, jo tieši tie nākamgad sniegs augļus. Mēdz būt, ka avene sāk augt garumā uz augšu, tad vēlams to galotņot, tad tā sāks augt uz sāniem, kļūs kuplāka un sniegs vairāk ražas.

Starp citu, lai ziemā varētu baudīt gardu un imunitāti stiprinošu tēju, neaizmirstam, ka aveņu un upeņu lapas izcili kalpo tējas gatavošanai.

Arī augļu koki nes savus augļus, ko darīt ar tiem?

aveņu-krūms

Augļu koki

Augļu kokus, tāpat kā visu dārzu, jāaprūpē ar kārtīgu laistīšanu. Uz vienu 4 metru augstu augļu koku, būtu nepieciešami aptuveni trīs spaiņi ar ūdeni vienā laistīšanas reizē. Lai augs labāk uzņemtu barības no augsnes, tas ir kārtīgi un dziļi jālaista. Mēslot ieteicams ar kāliju vai fosforu, tad raža kļūs vēl saldāka un ziedi vēl košāki. Nereti augļu koku zariem ir grūti noturēt ražu, tādēļ nepieciešams veidot zaru balstus vai stutes.

Mēdz būt, ka uz augļa koka ir varena raža, tomēr tā sastāv no ļoti daudziem, bet sīkiem augļiem. Ja vēlamies uzlabot augļu kvalitāti un izmēra apjomu, tad droši plūcam visu mazo ražu nost. Koks vairs netērēs resursus daudziem maziem augļiem, taču mazākam un kvalitatīvākam apjomam.

Lai atvieglotu dārza entuziastu darbu ir speciāli rīki, kuri palīdz novākt ražu no augļu kokiem. Tādus, kā ābolus, persikus vai bumbierus. Rīku izmantošana ir vēlama, jo tā novācot ražu augļi netiek traumēti. Triecienu un citu bojājumu dēļ, tie ātri sabojājas. Atceries arī par puvušo augļu novākšanu zem koka vai koka zaros. Tie paliekot veido vīrusus, kuri ietekmē koka augšanas sistēmu.

Atšķirībā no augļu kokiem, skujkokus līdz nākamajam gadam vairs nemēslo. Taču visu pārējo dārzu, lai sagatavotu to rudenim mēslo ar kālija un superfosfātu nevis ar rudens universālos mēslojumu. Mēneša vidū, mēslo dārzā esošās ēdamās lietas jeb augus, kuri dot ražu. Šomēnes organisko mēslojumu neizmantojam nevienam augam, jo tas satur daudz slāpekļa, tā vietā mums jāsniedz dārza augiem vairāk fosfors.

siltumnīca

Siltumnīca

Un, protams, nevar aizmirst par siltumnīcu! Siltumnīcu kārtīgi jālaista un jāvēdina, lai neveidotos kondensāts, kas, savukārt, var izraisīt slimības siltumnīcu augiem. Kondensātu izraisa gaisa sastāvēšanās, līdz ar ko jānodrošina laba svaigā gaisa cirkulācija.

Siltumnīcā augustā vācam ražu, jo augļus dod viss – gan tomāti, gan gurķi, gan paprika, gan dažādi garšaugi un citi dārzeņi.

Kad nogatavojas pirmie tomāti, neņemam tos uzreiz nost, jo kādu laiku tam esot uz zara, arī blakus esošie tomāti labāk nogatavosies. Nav vajadzības katru reizi novākt visus sarkanos tomātus, būtu labāk, lai katru reizi kāds paliek uz zara.

Gurķus nepieciešams galotņot, lai tie neaug augstumā, jo tas nelabvēlīgi ietekmēs gaidāmo ražu. Gurķu veidi mēdz būt dažādi un ir gurķi, kuriem nepieciešama apputeksnēšanās, lai tie sniegtu ražu. Ar šo situāciju var viegli tikt galā. Vienkārši pakratām gurķa stīgu un notiks dabīgā apputeksnēšanās. Veicam to droši, bet tomēr saudzīgi. Uzirdināt zemi gurķiem nav nepieciešams, jo tiem ir ļoti virspusēja sakņu sistēma un tā var tikt traumēta.

Ja ir vēlme, līdz ražas sezonas beigām vēl vari izaudzēt: redīsus, rukolu, salātus un citus ātri augošus augus. Siltumnīcās tie izdīgst un sniedz ražu īsā laika periodā.  

Vairāk uzzini par augusta dārza darbiem video:

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit