Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kā kopt koka terasi?

2021. gada 22. jūlijs 666 Skatījumi Nav komentāru
Kā kopt koka terasi?

Terases ir brīnišķīgs veids kā savu mājokli padarīt interesantāku un daudz omulīgāku. Vakara maltītes uz sakoptas un skaistas koka terases, siltos vasaras vakaros, paaugstinās Tavas dzīves kvalitāti. Taču bieži vien koka terases mēdz izbalēt, nolietoties, satrunēt, kā arī apaugt ar dažādām sūnām, aļģēm un citiem organismiem. Kā pareizi kopt koka terases? Esam atraduši atbildes uz šo jautājumu!

koka-deli

Profilaktiskā terases kopšana

Lai terase ilgi kalpotu, nepieciešams katru gadu to kārtīgi apkopt un tīrīt. Katru pavasari, pēc ziemas sezonas to rūpīgi nomazgāt un aptīrīt. Par terasi nākas rūpēties jau pirms pašas koka terases izveides – dēļus jāslīpē, jāattīra un jāeļļo, tikai tad var veidot pašu terasi..

Attīrīšana

Pirms jebkādu terases darbu uzsākšanas, galvenais un svarīgākais pamatnosacījums ir pamatīgi attīrīt terasi, lai apstrādes līdzekļi labāk “ķertos klāt”. Lai attīrītu dēļus, ko ir paredzēts eļļot un krāsot, iesakām izvēlēties speciālus tīrīšanas līdzekļus, kas kvalitatīvi noņem sūnas un aļģes, putekļus un visus pārējos netīrumus. Terases mazgāšanai nevajadzētu lietot augstpiediena mazgātājus, jo tie, pārsvarā, traumē dēļus. Ja centīsieties eļļot neattīrītu virsmu, eļļa neiesūksies dziļi terases dēļos, bet gan eļļas slānis paliks uz pašas virsmas, kas, savukārt, labi uzkrāj netīrumus.

koka_terase

Kā cīnīties ar aļģēm un sūnām?

Ķērpji un citi organismi, ne tikai bojā terases vizuālo skatu, bet arī mēdz pat kaitēt, jo uz tiem var viegli paslīdēt un sasisties. Dažādu dzīvību no terases vēlams noņemt ar, pēc iespējas, mazāk ķīmiskiem elementiem, jo tie mēdz bojāt koksni. Vislabāk tos var noņemt ar raupju saru slotu, birsti un pēcāk noskalojot ar ūdeni. Ja sūnas jau ir kārtīgi savairojušās un ar parastu slotu tās noņemt nav iespējams, var izmantot citrona sulu un etiķi. Atceries pēc tam terasi noskalot ar ūdeni, ļaut pilnībā nožūt un uzklāt eļļu, kas veiksmīgi iznīcina dažādus ķērpju un aļģu organismus.

koka_grida

Eļļošana

Tātad, jo tīrāka un sausāka būs virsma, jo eļļa labāk uzsūksies. Kā arī, eksperti neiesaka eļļot terasi mitrā un vējainā laikā, jo arī tas var traucēt eļļas uzsūkšanai. Pirms eļļas un krāsošanas ieteicams dēļus apstrādāt ar bāzi, kas uzlabos koka ilgtspējību, kā arī tikai pastiprinās koksnes dabisko skaistumu. Terases eļļošana ir ļoti nozīmīgs process, lai novērstu dēļu plaisāšanu, kas rodas dažādu laikapstākļu ietekmē.

Kāpēc eļļošana ir vajadzīga?

  1. Eļļa aizsargā no satrunēšanas, kā arī dēļu izbalēšanas
  2. Eļļošana palīdz padarīt Jūsu terasi skaistāku un dabīgāku
  3. Eļļa pasargā un noņem dažādas sūnas un aļģes
  4. Eļļošana novērsīs nodiluma pazīmes un ilgāk uzturēs terasi svaigā izskatā

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit