Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kā sagatavot dārzu rudenim?

2022. gada 2. septembris 1678 Skatījumi Nav komentāru
Kā sagatavot dārzu rudenim?

Katru mēnesi Kurši  Facebook lapā norit vebinārs kopā ar eksperti dārza jautājumos Daci Ziediņu. Tiek apspriesti aktuālie dārza darbi un katram skatītājam ir iespēja uzdot jautājumus. Augusta izskaņās vebinārs bija par to, ko darīt ar dārzu rudenī. Ja vēlies atkārtot vebinārā runāto vai nebija iespēja pieslēgties, tad lasi kopsavilkumu un apskati tiešraides video.

Rudens ir gadalaiks, kad ir visvairāk darāmo dārzu darbu. Ja dārza darbi tiks paveikti vareni,  tas atpelnīsies nākamā gada ražā un ziedēšanas bagātībā. Mudinām visus dārza entuziastus, par spīti drēgnam laikam, doties dārzā, lai veidotu savu sapņu dārzu.

Rozēm ir sācies otrais ziedēšanas vilnis. Septembrī rozes nav vēlams griezt, jo tad tās vairos pumpurus un vēlēsies ziedēt. Diemžēl, klimats Latvijā nav labvēlīgs rudens ziedēšanai un pumpuri neatvērsies aukstuma dēļ. Tādēļ rozei spēki ir jāsaudzē pārziemošanai. Rozes mēslo ar kālija sulfātu un superfosfātu, un šajā sezonā darbi ar šiem košumaugiem būs galā.

Viens no galvenajiem pamatprincipiem dārzā rudenī ir saprast, ka visi veicamie dārza darbi ietekmē nākamo ražu. Lai bagātīgi ziedētu dārzs, tas septembrī ir jāmēslo ar kālija sulfātu un superfosfātu.

rudens darzs

Kā izveidot izcilu mēslojumu rudenim?

Kālija sulfāts – viena ēdamkarote uz desmit litriem ūdens. Tomēr derīgi ir atcerēties, ka, pēc mēslojuma sajaukšanas, to nepieciešams izmantot divdesmit minūšu laikā, citādi vēlāk notiks ķīmisks process un mēslojuma šķidrums būs nederīgs.

Pirms mēslošanas ļoti svarīgi ir kārtīgi apliet to augu, ko vēlamies mēslot. Šis attiecas arī uz telpaugiem. Sausā augsnē ir lielāks risks apdedzināt saknes, kā arī mēslojums neuzsūcas tik labi.

Superfosfāts – desmit ēdamkarotes uz desmit litriem ūdens. Šis mēslojums slikti šķīst ūdenī, tādēļ ir nepieciešams to apliet un atstāt nostāvēties uz trīs dienām. Svarīgi novietot spaini ar izveidoto maisījumu tā, lai bērni vai dzīvnieki pie tā nevar nonākt. Šķidrumu nav ieteicams apmaisīt ar dzelzs karoti, labāk derēs kāds koka instruments. Kad maisījums ir ievilcies, atlej vienu litru ūdens un sajauc uz vēl desmit litriem ūdens. Šis mēslojums veicinās nākamā gada ražu un bagātīgu ziedēšanu. Mēslojot ar superfosfātu neaizmirsti, ka šķidrumu nelej pie saknēm, bet pa lapotnes loku.

Kūts mēsli vai citi organiskie mēslojumi nesniegs tik labu rezultātu, kā šādi veidots mēslojums.

rudens suns

Kādi augi jāmēslo?

Peonijas septembrī mēslo.  Vērtīgs padoms – ja rudens ir lietains, proti, līst vismaz trīs reizes nedēļā līst, ieteicams tās mēslot sausā veidā jeb mēslojumu ierušināt pie saknēm. Auga apstrādāšana ar šķidru mēslojumu var apdraudēt peoniju sakņu sistēmu.

Mūžzaļā rododendra lapas uz rudeni var dzeltēt un nokalst. No tā baidīties nevajag – tas ir pilnīgi normāli. Kaut auga nosaukums varētu likt domāt, ka cauru gadu tam jābūt zaļam, tas tomēr ir maldīgi. Pāris dzeltenas un nokritušas lapas, ikvienam augam rudens sezonā ir pieņemami.

Skujkoku mēslošana notiek, maigi apsmidzinot ar magnija sulfātu skuju virzienā. Svarīgi atcerēties, ka tos nav nepieciešams apstrādāt ar rudens mēslojumu, jo tas var apdedzināt koka sakņu sistēmu. Tieši šobrīd, rudenī, ir laiks parūpēties par skujkokiem. Lai pavasarī tie justos labi, jau tagad tos kārtīgi jālaista. Taču, šis darbiņš būtu jāpaveic līdz pirmajām salnām.

Bordo šķīdums rudenī lieti noder dārza mēslošanā, jo tas aizsargās augus no vīrusiem un citiem bojājumiem.

Vairāk par septembra dārza darbiem uzzini video:

Komentāri (0)



Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 8:00-17:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit