Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kā pārstādīt eglīti no poda dārzā?

2023. gada 9. janvāris 173 Skatījumi Nav komentāru
Kā pārstādīt eglīti no poda dārzā?

Arvien vairāk cilvēku izvēlas Ziemassvētku simbolu, eglīti, iegādāties podiņā, lai pēc tam to varētu pārstādīt savā dārzā. Tas ir ne tikai ilgtspējīgi un dabai draudzīgi, bet arī ļauj ieekonomēt naudu. Eglīti podiņā Ziemassvētkiem vari iegādāties jau vasarā, kad eglīšu cenas ir krietni mazākas.

Vai eglīti podiņā var pārstādīt? Var! Paraudzīsimies, kā pārstādīt eglīti no poda dārzā!

Kā pareizi pārstādīt eglīti no podiņa dārzā?

Kā pārstādīt eglīti no poda dārzā?

  1. Pieradini āra apstākļiem

Lai pārstādītu eglīti no poda dārzā, jāņem vērā temperatūras svārstības. Kā jebkurš augs arī skujkoki, krasas temperatūras izmaiņu dēļ var vienkārši nosalt un iet bojā. Lai eglīte justos labi, pie ārtelpām vēlams to pieradināt pakāpeniski, pāris dienas vispirms ienesot vēsākā telpā, piemēram, verandā, neapkurinātā garāžā, kāpņu telpā vai kādā citā līdzvērtīgā vietā. Svarīgi, lai temperatūra izvēlētajā vietā būtu nedaudz siltāka nekā ārā, taču nedaudz vēsāka nekā telpās.

Siltumnīca šajā gadījumā nederēs, jo tajā būs pārāk auksti.

  1. Laisti

Kad eglīte podiņā ir novietota vēsākā vietā, neaizmirsti to arī palaistīt. Eglīti podiņā laisti vien tad, kad tās augsne ir gandrīz sausa. Lai eglīte labāk pārnestu temperatūras svārstības, vari vismaz 3 reizes nedēļā ar aukstu ūdeni nosmidzināt pa skujām, jo visi skujkoki barības vielas uzņem arī caur skujām.

  1. Izstādi

Pavasarī pēc sniega nokušanas seko, lai eglīte neiekalstu. Eglīte būs gatava pārstādīšanai podā vai augsnē, tad, kad jaunie eglītes dzinumi un pumpuri ir pārkokojušies un nobrieduši.

Aprīļa otrajā pusē to saudzīgi izņem no poda un, netraumējot un nesalokot saknes, pārstādi izvēlētajā vietā vai lielākā podā ar jaunu augsni, kas augam patiks labāk.

Kā pārstādīt eglīti no poda dārzā?

Kas jāņem vērā?

Pērkot eglīti podā, noskaidro, cik gara tā izaugs āra apstākļos.

Parastās egles augums var būt krasi atšķirīgs 4-15 m, sudrabegle sasniegs 8-15 m augstumu, savukārt Kanādas egle KONICA izaugs 2-3 m, Korejas baltegle līdz 4 m, bet Arizonas baltegle 1,5 – 2 m.

Pārstādot eglīti no poda dārzā, atceries, ka skujkokiem patīk saulainas vietas.

Ko jaunu uzzināji Tu?

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit