Preču katalogs
Swipe to the left

Kā nodrošināt pēc iespējas labāku gaisa kvalitāti, krāsošanas darbu laikā?

2021. gada 8. novembris 31 Skatījumi Nav komentāru
Kā nodrošināt pēc iespējas labāku gaisa kvalitāti, krāsošanas darbu laikā?

Ūdens bāzes produkti ir ar mazāk izteiktu aromātu

Krāsa pamatā sastāv no divām komponentēm: sastāvdaļām, kas veido galīgo pārklājumu, un sastāvdaļām, kas iztvaiko, kad krāsa izžūst. Izmantojot standartizētas ūdens bāzes zemas emisijas iekšdarbu krāsas, vienīgais šķīdinātājs, kas iztvaiko, ir ūdens. Turklāt iekštelpu krāsās ir tikai neliels daudzums krāsu piedevas (piemēram, vielas kas neļauj krāsai noslāņoties, putu noņemšanas līdzekļi un biezinātāji), kas tās padara vēl videi un cilvēkam draudzīgākas.

Smarža ir viens no kritērijiem, ko izmanto, lai novērtētu iekštelpu gaisa kvalitāti. Mitra krāsa žūšanas laikā izdala aromātu, jo tās šķīdinātāji no krāsotās virsmas iztvaiko gaisā. Krāsas, kas ir veidotas uz ūdens bāzes, ir ar mazāk izteiktu aromātu, salīdzinot ar krāsām, kas satur šķīdinātājus. Labākais veids, kā izvairīties no nepatīkamas smakas, ir ievērot norādījumus, kas sniegti lietojamā produkta aprakstā.

 viesistabas-krasosana

Galvenais ir izpētīt produkta etiķeti

Ilgtspējīgas, zaļas ēkas kļūst par jaunu normu, un produkti, kas nodrošina labu iekštelpu klimatu, kļūst arvien nozīmīgāki. Neatkarīgi no izmantotā produkta - īpaši, ja tiek izmantoti produkti, kas satur citus šķīdinātājus, nevis ūdeni, piemēram, lakbenzīnu -, sastāvam jāpievērš pastiprināta uzmanība. Uz etiķetes jūs atradīsiet visu nepieciešamo informāciju par savu aizsardzību un nepieciešamo žāvēšanas laiku un ventilāciju.

Eiropas Savienībai ir garš saraksts ar GOS (gaistošo organisko savienojumu) prasībām, kurām jāatbilst apstiprinātajiem produktiem. Krāsu produkti ir apstiprināti laboratorijas testos, kuros mēra organiskos savienojumus, un noteikti standarti ir piemēroti arī izejvielu un biocīdu piegādātājiem. Viena no visplašāk izmantotajām būvmateriālu emisiju klasifikācijām ir M1. Somijas iekštelpu gaisa kvalitātes un klimata biedrības (Sisäilmayhdistys) 1996. gadā izstrādātais M1 marķējums norāda uz zemu produkta emisijas līmeni. Tā mērķis ir veicināt produktu izstrādi no zema emisijas līmeņa materiāliem un tādējādi uzlabot iekštelpu gaisu. Tiek novērtēta arī ar materiālu saistītās smakas pieņemamība. Ir vairākas vides sertifikācijas sistēmu versijas ar atšķirībām katrai valstij, kā arī atšķirīgas prasības dažādām ēkām vai atsevišķiem objektiem. Šī iemesla dēļ nav iespējams sniegt universāli piemērojamas vadlīnijas piemērotiem produktiem - bet, ja jūs izvēlēsieties produktus ar M1 marķējumu un/ vai zemu GOS saturu, jūs noteikti būsiet uz pareizā ceļa. M1 vai GOS marķējumi ir pieejami praktiski visām Tikkurila iekšdarbu krāsām.

 krasosana

Kādu krāsu izvēlēties – uz ūdens vai šķīdinātāja bāzes?

Krāsot noteikti ir vieglāk ar krāsu, kas ir izgatavota uz ūdens bāzes - tai ir mazāk izgarojumu, tā ir viegli uzklājama uz virsmas, nožūst ātri un instrumentus var izmazgāt ar ūdeni. Mūsdienās gandrīz visām iekštelpu virsmām tiek piedāvātas krāsas uz ūdens bāzes. Tomēr arī krāsai uz šķīdinātāja bāzes ir savas priekšrocības – tie labi iesūcas pamatnē un veido izturīgāku nodilumizturīgu slāni un labi izlīdzinās. Visbiežāk krāsas uz šķīdinātāja bāzes lieto, piemēram, metāla un koka virsmu krāsošanai (logi, durvis, mēbeles). Krāsojot jaunu virsmu, krāsas tipu galvenokārt nosaka krāsas slāņa virsmas īpašības (piemēram, krāsas paraugi veikalā), krāsas spīduma pakāpe (produkti uz šķīdinātāja bāzes parasti ir ar izteiktāku spīdumu), krāsas toņu klāsts un cena.

 krasot

Ilgtspējīgas zemas emisijas krāsas ir būtiskas, lai nodrošinātu labāku iekštelpu gaisu

Kvalitātes prasības būvizstrādājumu ražotājiem gadu gaitā ir tikai paaugstinājušās. Papildus produkta saturam tiek rūpīgi pārbaudīta ražošanas ietekme uz vidi. Krāsu ražotājam jāizmanto rūpīgi atlasītas izejvielas un uzticami piegādātāji, lai nodrošinātu, ka produkti atbilst mūsdienu prasīgajām kvalitātes un ilgtspējības prasībām. Atbilstoši klasificēti būvmateriāli atmosfērā izdala ļoti zemu organisko savienojumu daudzumu. Kvalitātes kritēriji tiek pastāvīgi pastiprināti, un arī iepakojuma materiāliem tiek izvirzītas jaunas prasības, tāpēc arī Tikkurila iekšdarbu sērijas produkti pāriet uz daļēji pārstrādātas plastmasas iepakojumiem.

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit