Preču katalogs
Swipe to the left

Kā izvēlēties SUP dēli?

2021. gada 30. jūnijs 47 Skatījumi Nav komentāru
Kā izvēlēties SUP dēli?

Braukšana ar SUP dēļiem katru gadu paliek ar vien populārāka, iespējams, tas tāpēc, ka supošanu iemācīties var ikviens, tā nav sarežģīta un ir gan sportiska, gan relaksējoša nodarbe. Šis sporta veids ir nācis no Havaju salām un tiek pieņemts, ka tā pirmsākumi esot bijuši ap 1940. gadu, kad sērfošanas instruktori uz saviem dēļiem esot stāvējuši, lai labāk redzētu savus “skolēnus”. Esam apkopojuši dažus padomus, kā labāk izvēlēties SUP dēli un uzsākt savu supošanas piedzīvojumu!

piepūšams sup dēlis

Kādu SUP dēli izvēlēties?

SUP dēļiem ir dažādi veidi. Iesācējiem vispiemērotākais būs piepūšamais SUP dēlis. Tas ir viegli manevrējams, stabils un nodrošina pienācīgu sniegumu uz ūdens. Iegādājoties piepūšamo SUP dēli ir jāņem vērā lietotāja garums un svars. Garākiem cilvēkiem labāk ir izvēlēties platākus SUP dēļus, jo tie ir stabilāki. Tāpat SUP dēļiem mēdz atšķirties kravnesība, tādēļ pērkot SUP dēli pievērs uzmanību, kādam svaram dēlis ir piemērots. Koka, stiklšķiedras SUP dēļi būs dārgāki nekā piepūšamie un tos visbiežāk izvēlēsies cilvēki, kuri ar šo ūdens sportu nodarbojas profesionāli. To forma, svars var mainīties no veicamās disciplīnas un ūdens virsmas, kurā tas tiks izmantots.

Piepūšamo SUP dēļu plusi un trūkumi

  • Laika gaitā ir pierādīts, ka piepūšamie airu dēļi ir izturīgāki nekā parastie SUP dēļi. To materiāls ir kvalitatīvs un izturīgs pret bojājumiem. Tomēr, ja gadās neliels bojājums tad remonts izmaksās krietni lētāk nekā parasto stikla šķiedras SUP dēļu remonts.
  • Šie dēļi ir izturīgāki pret triecieniem kā cietie dēļi, tādēļ tie būs piemēroti arī braukšanai pa krāčainām upēm.
  • Kritiens uz piepūšamā SUP dēļa nav tik sāpīgs kā uz parastā dēļa, šis ir iemesls kādēļ bērnu vecāki labprātāk izvēlās piepūšamos dēļus. Tāpat stāvēt uz gumijas ir ērtāk un patīkamāk nekā uz stikla šķiedras.
  • Piepūšamo dēli ir vieglāk pārvietot – paņemt līdzi ceļojumā vai arī uz lauku mājām.
  • Trūkumu šiem SUP dēļiem nav daudz. Viens no tiem ir tas, ka SUP dēli ir nepieciešams uzpūst, tādēļ līdzi vienmēr ir jābūt pumpim.
  • Piepūšamie nedaudz atpaliek no cietajiem ātruma un manevrētspējas ziņā.

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit