Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Kā izvēlēties bēniņu kāpnes? Praktiski padomi kāpņu iegādē!

2022. gada 11. novembris 137 Skatījumi Nav komentāru
Kā izvēlēties bēniņu kāpnes? Praktiski padomi kāpņu iegādē!

Bēniņi katrā mājā ir noslēpumaina un dažkārt baisa vieta, kura netiek īpaši bieži izmantota. Taču nereti tie tiek lietoti kā vēl viena noliktava. Lai nokļūšana bēniņos būtu ērta un droša, svarīgi iegādāties pareizas un kvalitatīvas bēniņu kāpnes. Kā izvēlēties pareizās bēniņu kāpnes? Lasi un uzzini vairāk!

Koka vai metāla bēniņu kāpnes?

Pastāv divi bēniņu kāpņu izgatavošanas materiāli – koks un metāls.

Priedes koka kāpnes lieliski derēs kā papildus interjera elements, jo tās ir iespējams krāsot un saskaņot ar kopējo mājas atmosfēru. Tad bēniņi vairs neliksies tik draudīgi. Koka kāpnes iesakām izvēlēties, ja uz bēniņiem dosies samērā reti.

Metāla bēniņu kāpnes savukārt ir izturīgākas par koka kāpnēm un paredzētas biežai lietošanai. Tām ir raksturīga augsta izturība un funkcionalitāte, jo spēj izturēt līdz pat 200 kg augstu slodzi.

Kā izvēlēties bēniņu kāpnes?

Salokāmā sistēma

Bēniņu kāpnes mēdz būr salokāmas, bīdāmas un šķērveida. Ikviens no šiem veidiem ir ergonomisks un neaizņem daudz platības telpā. Ja telpa ir pavisam maza, iesakām izvēlēties šķērveida kāpnes, taču lielākai platībai lieliski derēs salokāmās.

Kas jāņem vērā, izvēloties bēniņu kāpnes?

  1. Attālums no grīdas līdz griestiem. Koka bēniņu kāpnes ir iespējams saīsināt, noņemot kāpņu pēdējo posmu. Savukārt metāla kāpnēm var pievienot vai noņemt pa segmentam, tādā veidā regulējot augstumu.
  2. Atvēršanas mehānisms. Pirms bēniņu kāpnes iegādes saproti, vai telpā būs pietiekami daudz vietas bēniņu kāpņu locīšanai. Ja telpa ir maza, izvēlies modeli ar šķērveida sistēmu.
  3. Atvēruma lielums. Pastāv divas iespējas bēniņu kāpņu izmēra izvēlē – izvēloties atbilstošu jau esošam atvērumam griestos vai arī atvērumu pielāgot kāpņu izmēram. Pirms kāpņu iegādes nomēri kā attālumu no griestiem līdz grīdai, tā arī atvēruma platumu un garumu.
  4. Kāpņu stabilitāte. Izvēlies kāpnes ar stiprinātu eņģu konstrukciju, sānu margām, neslīdošu padziļinājumu pakāpienos un plastmasas uzgaļiem uz kāpņu pēdām. Tas nodrošinās kāpšanu ērtāku, drošāku un nebojās grīdas segumu.

Kā izvēlēties bēniņu kāpnes?

Papildus bēniņu kāpņu veidi

Siltās bēniņu kāpnes. Ja mājā bēniņi ir auksti, tātad kāpņu lūka ne tikai palīdz nokļūt bēniņu telpā, bet arī pasargā mājokli no aukstā gaisa. Siltās bēniņu kāpnes ir raksturīgas ar paaugstinātu siltumizolāciju un efektīvāku siltuma caurlaidības koeficientu.

Ugunsizturīgās bēniņu kāpnes. Lai pasargātu māju un tās iemītniekus, FAKRO speciālās bēniņu kāpnes ir ugunsdrošas un neļauj izplatīties ugunij. Atkarībā no kāpņu modeļa, ugunsizturība ilgst līdz pat 2 stundām! Tās ir veidotas no ugunsdrošiem materiāliem, kā arī to kārbas blīvējums paplašinās temperatūras ietekmē un novērš dūmu iekļūšanu dzīvojamā stāvā.

Vai Tev ir vēl kāds ieteikums, kā izvēlēties bēniņu kāpnes? Raksti komentārā!

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit