Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Dārza ieziemošana

2022. gada 3. oktobris 975 Skatījumi Nav komentāru
Dārza ieziemošana

Mūsu platuma grādos ieziemošana ir nepieciešama virknei dārza augu. Kādi ir pēdējie rudens darbi, kuri augi ir jāieziemo un kāda temperatūra ir vajadzīga, lai to sāktu darīt?

DZĪVŽOGU UN KRŪMU GRIEŠANA RUDENĪ

Ogu krūmiem izgrieziet sausos, vājos un novecojušos zarus, jaunajai ražai atstājot spēcīgākos. Vasaras aveņu dzinumus rudenī neapgriež, to galotņošanu atstāj uz pavasarai, savukārt rudens avenes nogriež praktiski līdz zemei, atstājot 5-10 cm stumbriņu – nākamajā gadā tās ražos ogas uz jaunajiem dzinumiem.

Rudens ir piemērots laiks arī otrreizējai dzīvžoga krūmu apgriešanai.

TŪJAS

Rudenī tūjas iztīra no vecajām skujām, tās viegli izpurinot – nobirušo vietā ataugs jaunas. Zemē augošas tūjas no sala nav nepieciešams sargāt, taču podos augošās ir jāsasedz. Tās jānovieto uz paliktņa, lai nebūtu tiešā saskarē ar zemi un jāaptin vairākās kārtās ar agroplēvi.

RODODENDRI

Rododendrus vajadzētu ieziemot katru gadu. Tos ieziemo, mulčējot ar skābu kūdru vai koku lapām apmēram 5 cm biezā slānī. Materiālam jābūt ūdenscaurlaidīgam un pavasarī noteikti jāatceras segumu noraust nost, lai auga saknes nesāktu smakt.

ROZES

Rozes segt var tikai tad, kad āra temperatūra vairākas dienas ir bijusi zemāka par -3-5 grādiem. Vispirms rozes atlapo, lapas savācot un sadzedzinot. Kad iestājusies nepieciešamā temeratūra, uzber sausu, irdenu kūdras vai mulčas konusu aptuveni aptuveni 20 centimetru biezā slānī. Pēc tam rozes pilnībā nosedz ar egļu vai priežu zariem vai citu salu aizturošu materiālu, piem. džutas audumu vai agroplēvi. Vīteņrozes pirms sala jāpieliec, savukārt parka rozēm segšana nav nepieciešama.

KAITĒKĻU UN SLIMĪBU APKAROŠANA DĀRZĀ

Rudens ir īstais brīdis, kad veikt dārzā augu apstrādi pret infekcijām. Ieteicams to darīt ar dārza preču veikalos nopērkamajiem fungicīdiem vai ar vara vai dzelzs sulfāta šķidrumu augiem, kuros vasarā redzēti bojājumi vai iemitinājušies kaitēkļi.

Svarīgi apstrādāt ne tikai pašu augu, bet arī zemi tam apkārt.

Slimojošu koku vai krūmu lapas rūpīgi jāsavāc un jāsadedzina, lai samazinātu kaitēkļu iespēju pārziemot. Īpaši tas attiecināms tiem dārziem, kuros aug kadiķi un bumbieri.

BALSINĀŠANA

Augļu kokus balsināt vai kaļķot nepieciešams rudenī.

Nelabvēlīgie apstākļi ar gaisa temperatūras svārstībām rudenī, ziemā un agrā pavasarī kokiem veicina fizioloģisko sausumu un apdegšanu saulē, kā rezultātā tiek bojāta miza un iespējama tās plaisāšana. Mizas plaisās, savukārt, ir lieliska vide dažādu slimību un baktēriju attīstībai, līdz ar ko, koks var nepārziemot. 

Balsini itin visus augļu kokus, lielāku uzmanību pievēršot tieši vājākiem kokiem. Vislabāk balsināšanai izmanto veikalos nopērkamos gatavos balsināšanas maisījumus.

Augļu koku stumbru un apakšējo zaru balsināšana vai kaļķošana samazina saules apdegumu un sala bojājumus. 

balsinasana

 

Vairāk par dārza ieziemošanu, kā arī oktobra dārza darbiem, skaties video! 

 

Komentāri (0)



Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 8:00-17:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit