Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Dārza ieziemošana. Padomi kā to izdarīt labāk.

2021. gada 7. janvāris 1763 Skatījumi Nav komentāru
Dārza ieziemošana. Padomi kā to izdarīt labāk.

Vai Tu jau esi paguvis sagatavot savu dārzu ziemai? Ja nē, turpini lasīt šo blogu un mēs pastāstīsim interesantus padomus un knifiņus kā pareizi ieziemot savu dārzu ar dabīgiem materiāliem.

Sāksim ar tiem augiem, kas no sala nebaidās. Piemēram, mūžzaļie augi, kā arī koki un augļu krūmi, kas katru rudeni lapas met nost, ir ļoti aukstumizturīgi un tiem papildus rūpes nav vajadzīgas. Arī daudzgadīgie augi, kas pārziemo zemē un tiem ir gumi, sīpoli (izņemot garšaugu sīpolus) vai horizontāli augošas saknes, tīri labi tiek galā ar ziemu bez cilvēka palīdzības.

zaļš dārzs

Esam nonākuši pie nākamās kategorijas, jeb tiem augiem, kurus no ziemas vajag pasargāt. Kā pirmo apskatīsim visiem labi pazīstamo rozi un citus ziedošos krūmus. Mūsu platuma grādos tos vajag kārtīgi ieziemot. Gan ogu, gan ziedošus krūmus rudenī vajadzētu apgriezt, lai nākamajā pavasarī tie kļūtu vēl krāšņāki un spēcīgāki.

Jāpiemin, ka arī zālaugi, kuriem koksne veidojas tikai daļēji, piemēram, lavanda, timiāns, rūta, verbēna un citi, no sala baidās, tādēļ tos, saliem sākoties, var ienest mājās un audzēt virtuvē uz palodzes. Arī daudzgadīgie zālaugi, tādi kā, skaistās  dālijas un gladiolas, nepanes aukstumu, tādēļ tos vislabāk būtu izrakt jau pirms pirmajiem saliem. Tās ļoti labi pārziemo telpās, tās var pārstādīt un uzbērt pa virsu kādu kūdras kārtu, lai ziediem būtu pavisam omulīgi.

rožu krūms

Kad ir skaidrība, kādi augi būtu jāsargā no aukstajām ziemām, aplūkosim, kad būtu vislabākais laiks augus noklāt, ar kādiem materiāliem to darīt un visbeidzot, pastāstīsim arī kādas dārznieku kļūdas.

Klejo uzskats, ka “jo ātrāk, jo labāk”, taču ne šajā jautājumā. Ja apsegsiet augus pārāk ātri – radīsies siltumnīcas efekts un augi ies bojā. Mūsu klimata zonā, augi ir pieraduši pie salīdzinoši bargiem apstākļiem, tādēļ tos jāsedz tikai tad, kad termometra atzīme ir sasniegusi -5o pēc Celsija.

Ar kādu materiālu vislabāk segt augus, lai saglabātu to krāšņumu un aromātu? Jau izsenis viens no labākajiem un lētākajiem variantiem ir egļu zari. Tie pasargā ne tikai no sala un vēja, bet arī no grauzējiem, kas labprāt mielojas ar augu stiebriem.  Ar zariem vislabāk segt rožu un citus ziedošos krūmus, rododendrus un daudzgadīgos zālājus.

mulča

Kūdra un mulča ir otrs labākais ieziemošanas materiāls. Tas ir ļoti piemērots krūmrozēm un gumu ziedaugiem, piemēram, begonijām un dālijām. Iesakām gan ogu, gan ziedošo krūmu saknes apsegt ar 5 cm mulčas kārtu, kas pasargās tās no sala.

Svarīgi! Kūdra paskābina augsni, tādēļ pavasarī atceries to noņemt no augiem.

Padoms! Mulčai patīk slāpeklis, ko tā kāri izsūc no augsnes. Atceries, ka pavasarī, pēc mulčas noņemšanas, labāk mēslot zemi ar slāpekli saturošu mēslojumu.

Nereti dārznieki, lai dārzs ilgāk būtu krāšņs un košs, turpina veicināt ziedu augšanu arī rudenī, taču tas nav vajadzīgs. Augi brīnišķīgi jūt, kad jāsāk gatavoties ziemai, taču ar augšanas stimulējošiem mēslojumiem, augu bioloģiskais pulkstenis tiek sabojāts. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ augi mēdz iet bojā ziemas laikā.

Rudenī labāk mēslot dārzu ar kāliju un fosforu saturošiem mēslojumiem, kas palīdzēs augiem labāk pārciest salu un padarīs pārziemošanu vieglāku.

Ko Tu jaunu ieguvi no šī raksta? Pastāsti mums, kā Tu ieziemo savu dārzu!

 

Komentāri (0)



Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 8:00-17:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit