Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

Biežāk pieļautās kļūdas mājas siltināšanā

2024. gada 8. maijs 82 Skatījumi Nav komentāru
Biežāk pieļautās kļūdas mājas siltināšanā

Ēkas siltināšana Latvijas klimatā ir ļoti svarīga, lai aukstajā gada laikā samazinātu mājas uzturēšanas izmaksas. Jāpiemin, ka siltināšana tāpat palīdz samazināt siltumnīcas efektu, kas veidojas izmantojot kurināmo.  

Siltināšana ir diezgan sarežģīts komplekss, un, lai panāktu maksimālu efektu, jāsiltina visa ēkas konstrukcija – sienas, jumta konstrukcija, pamati u.c.

Lai siltināšanas process ietu no rokas, šajā rakstā esam apkopojuši biežāk pieļautās kļūdas siltināšanā, kā arī risinājumus un padomus, lai tās novērstu!

BN Kurši kļūdas mājas siltināšanā

Siltumizolācijas materiāla virsmas sagatavošana armējošā slāņa uzklāšanai

 1. Nepietiekoša virsmas adhēzija, paaugstināts defektu rašanos risks.

Kļūda: Virsma pirms siltināšanas nav novērtēta un pienācīgi sagatavota. Rezultātā, samazināta adhēzija. Nepietiekošs līmjavas saķeres laukums.

Risinājums: Pirms siltināšanas nepieciešams novērtēt visas virsmas. Nepieciešamības gadījumā virsmas nostiprina ar saderīgu grunti. Gadījumos, kad ir koriģējama virsmas ģeometrija, to paveic, pielietojot saderīgu virsmu izlīdzinošu apmetumu. Atslāņojies, nenoturīgs esošais apmetums pilnībā jānokaļ, virsmas jālabo ar saderīgu apmetumu.

 1. Siltumizolācijas materiāls tiek līmēts paaugstināta gaisa mitruma apstākļos, lietū vai pie pazeminātas gaisa temperatūras.

Kļūda: Uz apledojušas vai no lietus mitras sienas nav iespējams iegūt normālu adhēziju. Ar ūdeni atšķaidāmi produkti zaudē saķeres spējas.

Risinājums: Nav ieteicams veikt sistēmas montāžu pie pazeminātas temperatūras un paaugstināta relatīvā gaisa mitruma. Nepieciešamības gadījumā pielietot speciālus Sprinter vai Winter sērijas produktus. Aizsargāt virsmu no nelabvēlīgu laika apstākļu iedarbības.

 1. Siltumizolācijas materiāls līmēšana un/ vai citi siltināšanas sistēmas instalācijas darbi tiek viekti pie paaugstrinātas gaisa temperatūras, tiešā saules staru iedarbībā.

Kļūda: Veicot siltināšanas darbus augstāk norādītajos apstākļos, pastāv pāatrinātas materiālu žūšanas risks. Līmjavai var veidoties apžuvusi kārtiņa, kas samazinās saķeri ar virsmu. Virsma sakarsēta saules iedarbības rezultātā.

Risinājums: Veicot ēkas fasāžu siltināšanu ieteicams pielietot sastatņu sietu vai tentu, kas pasargās virsmu no lietus, vēja un tiešajiem saules stariem. 

 1. Putupolistirola loksnes pārāk ilgi bijušas nenosegtas un tika pakļautas laika apstākļu ietekmei (piemēram, ultravioletajiem stariem vai lietusgāzēm).

Kļūda: Lokšņu virsmas ar samazinātu adhēziju.

Risinājums: Putupolistirola (EPS) loksnes nepieciešams noslīpēt, slīpēšanas putekļus notīrīt.

 1. Nepietiekama armējošās masas saķere ar siltumizolaciajs loksnēm

Kļūda: Siltumizolācijas loksnes nav notīrītas no slīpēšanas putekļiem.

Risinājums: Slīpēšanas putekļus un adhēziju mazinošas vielas nepieciešams rūpīgi noņemt no virsmas.

 1. Uz dekoratīvā apmetuma virsmas izzīmējas dībeļī

Kļūda: Dībeļi montāžas laikā ieskrūvēti vai iesisti par dziļu. Dībeļu vietās atšķirīgs armējošās slāņa biezums. Izvēlēti neefektīvi dībeļi, kas vada siltumu.

Risinājums: Dībeļu paplāksnēm, instalācijas procesā jāatrodas vienā līmenī ar siltinājuma materiālu, izņemot gadījumus, kad siltumizolācijas materiāls tiek izfrēzēts ar speciālu instrumentu un dībelis tiek nosegts ar analoģiska siltumizolācijas materiāla tableti. Dībeļu instalācijas vietas nav atļauts pāršpaktelēt. Armējošajam slānim visa plāknē ir jābūt uzklātam vienā biezumā.

 1. Plaisu veidošanos apmetuma kārtā.

Kļūda: Armējošais siets ieklāts bez atsevišķu slokšņu pārklājuma vai ar nepietiekamu pārklājumu.

Risinājums: Armējošo sietu ieklāj armējošā slānī, veidojot 10 cm pārsegumu.

Kategoriski aizliegts, piestiprināt sietu pie siltumizolācijas materiāla un tikai tad uzklāt armējošo masu.

 1. Armējošais siets nenoņem spriegumu, veidojas plaisas, redzamas sieta pārklājuma vietas.

Kļūda: Armējošais siets nenoņem spriegumu, nepilda armējošās funkcijas. Masa nepietiekami labi saķeras ar siltumizolācijas loksni, kā rezultātā veidojas plaisas, dobumi un atslāņošanās no virsmas.

Risinājums: Sākumā vienmērīgā slanī tiek uzklāta armējošā masa, tajā ieklāj armējošo sietu, iedziļina un pāršpaktelē ar plānu armējošās masas slāni. Lai armējošais siets pildītu tam paredzētās funkcijas, tam ir jābūt izvietotam armējošā slāņa ārējā 1/3 no biezuma.

 1. Plaisu veidošanās apmetumā.

Kļūda: Sieta krokas un to līdzināšana, pārgriežot krokas.

Risinājums: Armējošo sietu nepieciešams ieklāt bez krokām. Nav pieļaujama sieta iegriešana.

 1. Plaisu veidošanās siltumizolācijas savienojuma vietās.

Kļūda: Armējošais slānis izveidots bez armējošā sieta. Siltumizolācijas loksnes salīmētas ar lielām atstarpēm, kas armējot aizpildās ar armējošo masu.

Risinājums: Armējošais siets ir sistēmas neatņemama sastāvdaļa, nav pieļaujama sistēmas instalācija bez tā. Atkarībā no šuves starp siltumizolācijas loksnēm lieluma, tās aizpilda ar īpašām tam paredzētām PU putām vai analoģiska siltumiolācijas materiāla sloksnēm.

 1. Armējošā slāņa atslāņošanās.

Kļūda: Armēšana tika paveikta divās kārtās, ar atsevišķu kārtu izžūšanu.

Risinājums: Armējošais slānis tiek klāts vienā piegājienā, visā biezumā, pēc metodes “mitrs uz mitra”.

BN Kurši kļūdas mājas siltināšanā

Dekoratīvais aizsargslānis

 1. Nevienmērīga dekoratīvā apmetuma struktūra.

Kļūda: Dekoratīvais apmetums uzklāts pārāk biezā slānī attiecībā pret tā graudu izmēru.

Risinājums: Biezumam ir jāatbilst pildvielas graudu izmēra lielumam. Dotā defekta korekcijai nepieciešama atkārtota apmetuma uzklāšana un strukturēšana. Atsevišķas plaknes ieteicas strukturēt viena darbiniekam, lai izslēgtu “rokrakstu” atšķirības.

 1. Sietveida plaisāšana, nepietiekama apmetuma adhēzija pie armējošā slāņa.

Kļūda: Virsma nav sagatavota dekoratīvā struktūapmetuma uzklāšanai, piem., nogruntēta.

Risinājums: Pirms apmetuma uzklāšanas ieteicams uzklāt saķeres grunts kārtu nepieciešams uzklāt saskaņā ar produktu TI (tehnisko informāciju), tā atvieglo dekoratīvā apmetuma uzklāšanu un ļauj panākt vienmērīgu virsmas struktūru.

 1. Krāsas atslāņošanos no dekoratīvā apmetuma.

Kļūda: Minerālais apmetums pārkrāsots ar tvaika necaurlaidīgu fasādes krāsu.

Risinājums: Minerālos apmetumus pēc uzklāšanas nepieciešams pārkrāsot ar atbilstošā tonī ietonētu silikāta vai silikona krāsu.

BN Kurši kļūdas mājas siltināšanā

Citi defekti

 1. Izzīmējas lokšņu šuves, uz apmestas virsmas veidojas mitruma pleķi, notiek dekoratīvā apmetuma atslāņošanās.

Kļūda: Fasādes dekoratīvais apmetums  ar pārāk zemu tvaika caurlaidību. Iespējama, mitruma infiltrācija sistēmā.

Risinājums: Pielietot sistēmā paredzētos dekoratīvos apmetumus ar pietiekamu tvaika caurlaidību. Jāpārbauda, sistēmas pieslēgumu, skārda iesegumu kvalitāte un hermētiskums.

 1. Liela termiskā sprieguma dēļ plaisā dekoratīvais un armējošais slānis.

Kļūda: Izvēlēta neatbilstoša fašāžu siltināšanas sistēma. Izvēloties tumšu vai košu apdares toni ar pārāk zemu gaismas atstarošanas koeficienta vērtību (HBW) t.i. ≤ 20 nepieciešami īpaši tam paredzēti sistēmas risinājumi.

Risinājums: Apdares slāņa tonis ir jāizvēlas vēl pirms sistēmas izvēles, ņemot vērā sistēmas pieļaujamās gaismas atstarošanas vērtības.

 1. Plaisu veidošanās, siltumizolācijas materiāla samirkšana.

Kļūda: Speciālu šuvju blīvējošo lenšu vai pieslēguma profilu trūkums.

Risinājums: Ievērot pieslēgumu un savienojumu montāžas tehnoloģiju. Pieletot īpaši izstrādātus pieslēguma, deformācijas šuvju profilus.

 1. Siltumizolācijas materiāla samirkšana, armējošā slāņa un dekoratīva apmetuma atslāņošanās.

Kļūda: Nekorekta ūdens notekcauruļu novadīšanas sistēmas darbība vai montāža.

Risinājums: Ievērot notekcauruļu montāžas tehnoloģiju.

 1. Caurejošas plaisas, kas veidojas līdz pamatnei.

Kļūda: Ēkas pamatkonstrukcijas deformācijas šuves pārklātas ar siltumizolācijas materiālu, nav izveidotas deformācijas šuves siltumizolācijas sistēmā.

Risinājums: Ievērot siltumizolācijas sistēmas deformācijas šuvju montāžas tehnoloģiju.

 

Avots: CAPAROL Fasāžu siltināšanas sistēmas, Uzbūves vadlīnijas

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 8:00-17:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit