Preču katalogs
Swipe to the left

Atpūta pie dabas! 5 lietas kuras ņemt līdzi

2020. gada 15. maijs 341 Skatījumi Nav komentāru
Atpūta pie dabas! 5 lietas kuras ņemt līdzi

Došanās pie dabas ir viens no cilvēku iecienītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, īpaši aktuāli tas ir vasaras sezonā. Lai atpūta  būtu izdevusies, esam sagatavojuši sarakstu ar lietām, kuras ir vērts paņemt līdzi.

Mugursoma

Nav svarīgi, vai Tavs izbrauciens pie dabas ir uz vairākām dienām vai pāris stundām – ērta tūrisma mugursoma noderēs vienmēr. Iegādājoties mugursomu pievērs uzmanību šādiem aspektiem:

  • Ūdensizturīgs materiāls - materiālam nav jābūt 100% ūdensizturīgam (tas ir, ja vien Tu nedodies vairāku dienu pārgājienā), bet būtu vēlams, ka soma ir izgatavota no daļēji ūdensnecaurlaidīga materiāla. Tāpat pārliecinies, ka mugursoma ilgi nepaliks mitra un tādējādi nekļūsnetīra.
  • Vairāki nodalījumi - labai mugursomai jābūt vairākiem nodalījumiem. Tādā veidā Tu vari sadalīt savas mantas pa somas kabatām, lai būtu tām vieglāk piekļūt.
  • Polsterētas siksnas – lai svara nešana būtu ērtāka, mugursomai būtu nepieciešami polsteri gan uz plecu siksnām, gan gurnu siksnas. Polsterējums palīdz svaru sadalīt vienmērīgi, tādejādi neradot lieku slodzi uz muguru vai gurniem.

Telts

Ja atpūtu pie dabas plāno vairākas dienas un vēlies nakšņot zem zvaigžņotas debess, tad noteikti līdzi būs telts. Bet kā izvēlēties piemērotu telti?

  • Svars - Ja Tev jānoiet ievērojams attālums līdz kempinga vietai, vajadzētu iegādāties telti, kura nav smaga un kuru var ērti ielikt mugursomā vai arī piestiprināt pie tās.
  • Ietilpība - teltis tiek mērītas pēc tā, cik pieaugušie var gulēt blakus vienā teltī. Tāpēc, lai gulēšana ir ērtāka, izsver cik cilvēki gulēs teltī. Diez vai divvietīgā teltī tev izdosies izguldīt 4 pieaugušos.
  • Telts ventilācija – karstā laikā teltī uzturēties būs patīkamāk, ja tai būs lodziņi.
  • Laikapstākļi - Vasaras telts būs no viegla materiāla, tai būs daudz ventilācijas un tā nav paredzēta skarbiem apstākļiem. Ziemas/rudens sezonas telts, visticamāk, spēs izdzīvot stiprāku lietu un vēju, kā arī nodrošinās aizsardzību no aukstuma.

Piepūšamais matracis un guļammaiss

Cilvēki iedalās 3 grupās. Tie kuriem teltī var gulēt tikai guļammaisos, tie kuri guļ tikai uz matrača un tie, kuri izvēlas gulēt gan uz piepūšamā matrača, gan guļammaisā. Visērtākais, protams, ir 3. variants. Izvēloties guļammaisu, pievērs uzmanību tam, kādam temperatūras diapozonam tas ir piemērots. Lētākie guļammaisi noteikti nebūs piemēroti nakšņošanai pie dabas mīnuss grādos, tomēr vasaras pārgājieniem tie būs tieši laikā.

Piepūšamais matracis noderēs, dodoties ilgākā pārgājienā pie dabas, kā arī sadzīvē, piemēram, ja pie Tevis ierodas viesi un nepieciešams viņus izguldīt. Atceries, ejot pārgājienos atceries, ka līdz ar matraci jāpaņem arī pumpis!

Pretinsektu līdzekļi

Daba, bez insektiem nav iedomājama, tomēr odi un knišļi kempingošanu var pamatīgi sabojāt. Tāpēc vienmēr atceries paņemt līdzi pretinsektu līdzekļus, lai pēc atpūtas dabā nav nedēļām ilgi jācīnās ar knišļu radītajām sekām uz savas ādas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
info@kurshi.lv

Veikali

 

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit