Preču katalogs
Swipe to the left

Adventes vainagu idejas

2020. gada 19. novembris 138 Skatījumi Nav komentāru
Adventes vainagu idejas

Meklē adventes vainagu idejas?

Mēs esam atlasījuši vairākas aktualitātes, kas ļaus smelties iedvesmu šī gada Adventa vainagam.
Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir klāt – šo svētdien jau pirmā advente. Šī klusā laika simboli ir Adventa vainags un četras svecītes, kas tiek dedzinātas pa vienai katras gaidīšanas nedēļas svētdienā. Kāpēc 4 svecītes? Balstoties uz nemainīgām tradīcijām, četras sveces apzīmē – cerību, mieru, prieku un mīlestību.
dabigu materialu adventes vainags

Paštaisītais nevis pirktais

Vai zinājāt, ka Latvijā pēdējos gados iedzīvotāji Adventa vainagu biežāk darina paši un retāk – iegādājas ziedu salonos vai tirgos? Adventa vainagu pārdevēji apstiprina, – arvien biežāk pircēji iegādājas šā Ziemassvētku simbola pamatni – no salmiem, čiekuriem, sūnām, nevis pērk gatavo.

vienkars adventes vainags

Minimālisms

Adventa vainagam ne vienmēr ir jābūt krāšņi izrotātam ar zelta virtenēm, dažnedažādākajiem papildus dekoriem vai klasiskiem egļu elementiem. Pēdējā laikā aizvien populārāki kļūst skandināvu stila Adventa vainagi – pilnīgi vienkārši, gaiši un dabīgi. Tajos pārsvarā ir, nemainīgi, četras svecītes, kā arī augu un  koka elementi.

Interesanti! Nereti skandināvi, veidojot Adventa vainagus, svecītes liek burciņās. Tas tiek darīts, lai nejaušības gadījumā mājinieki tiktu pasargāti no liesmas. Proti, ja svecīti nenodzēš tai atrodoties burciņā – nepastāv risks, ka uguns pārņems dzīvokli.
dabigu materialu adventes vainags

Dabīgie materiāli
Lai izveidotu Adventa vainagu saviem spēkiem galvenais ir sarūpēt: pamatni, 4 sveces un dekorus. Jaunākā tendence ir vainagus taisīt pēc iespējas dabiskākus, piemēram, pamatnei kalpos salmi, sūna, zari vai koka bluķīši, toties dekoriem noderēs čiekuri, garšvielas, kaltēti citrusaugļi, ziedi un kāds skuju zariņš. Ar Ziemassvētku laiku visiem asociējas smaržīgo piparu, krustnagliņu, muskatriekstu un kanēļa maisījuma aromāts, tāpēc šīs būs labākās garšvielas ar ko dekorēt  vainagu. Neaizmirsti arī par Ķīnas anīsu, ko var nokrāsot zelta krāsā un tas spīdēs kā mazas zvaigznītes.

Padoms! Ja izmantosi kanēļa standziņu sava vainaga dekorēšanā – pārplēs to uz pusēm, lai aromāts būtu spēcīgāks.

interesanti adventes vainagi

Šogad gaišie toņi mijas ar dabas krāsām

Kā jau iepriekš tika minēts par dabīgajiem materiāls, tas pats attiecas arī uz krāsām. Tumši zaļo – Ziemassvētku egles toni lieliski papildinās brūnās koka vai zīļu nokrāsas. Neaizmirsti arī atsvaidzināt vainagu ar gaišu un siltu toņu palīdzību, piemēram, krēmkrāsu, baltu, zeltu un auglīgo apelsīna krāsu.

 

 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
info@kurshi.lv

Veikali

 

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit