Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

5 padomi dēstu audzēšanā

2023. gada 7. marts 703 Skatījumi Nav komentāru
5 padomi dēstu audzēšanā

Pavasaris ir pavisam tuvu, tāpēc laiks domāt par dārza darbiem. Jāgatavo siltumnīca, jākārto pagalms un, protams, jāaudzē jaunie dēsti un stādi. Ko ņemt vērā, no kā izvairīties, kā arī noderīgi padomi dēstu audzēšanā ir atrodami šajā rakstā!

  1. Izmanto atbilstošu dēstu substrātu!

Ja vēlies audzēt un diedzēt jaunos stādiņus izmanto substrātu, kas speciāli paredzēts dēstu audzēšanai. Ja augsne tiek ņemta no pagājušā gada krājumiem, komposta vai citiem nepārbaudītiem zemes avotiem, tajos var iemitināties dažādi kaitēkļi vai slimību ierosinātāji, kā arī substrāts var būt pārāk skābs, bāzisks vai blīvs. 

5 padomi dēstu audzēšanā

  1. Parūpējies, lai podiņš nebūtu par lielu!

Lai no sēklas spētu attīsties dēsts, ir nepieciešams siltums un mitrums, taču lielā konteinerā augsne neiesilst tik ātri, kā tas ir vajadzīgs.  Ja substrāts nav pietiekami silts, tad auga saknes nespēj attīstīties un uzņemt barības elementus, kā rezultātā augs var nīkuļot, slimot un beigu beigās arī aiziet bojā.

Iesakām no sākuma sēklas sasēt dēstu kasetītēs, kur nepieciešams vien neliels substrāta daudzums, un pēcāk izstādīt citā podiņā.

  1. Nodrošini pietiekami daudz gaismu!

Dēstu audzēšanā var trūkt siltums un gaisma, tāpēc atceries podiņiem izvēlēties vietu, kur ir pietiekami daudz gaismas. Kuršos vari iegādāties arī augu lampas, lai nepārtraukti nodrošinātu augam gaismu.

Padoms! Pieber podiņu pilnu līdz malām ar substrātu! Ja podiņā atstāj brīvu vietu aptuveni 1-2cm no augšas, tad konteinera mala met ēnu uz jauno augu. Tas, savukārt, rada grūtības auga pilnvērtīgā attīstībā, sējeņi izstīdz, kā rezultātā rodas puve.

5 padomi dēstu audzēšanā

  1. Atceries par siltumu!

Nepieciešams mitrums, lai sēkla spētu attīstīties, taču, audzējot dēstus uz aukstas palodzes, mitrs substrāts iesilst lēni un ilgi. Aukstumā auga saknes nespēj uzņemt barības vielas un augi nīkuļo.

Atceries dēstu laistīšanā izmantot tikai siltu ūdeni istabas temperatūrā. Ja apliesi jaunās sēkliņas ar aukstu ūdeni, tad apstāsies dēstu augšana un augi var iet bojā.

  1. Izlasi instrukciju pirms sēklu sēšanas!

Ir dažādi augi un katram augam ir jānodrošina tam nepieciešamie augšanas apstākļi. Citiem patīk gaisma, citiem tumsa, citiem 20 grādu temperatūra, bet citiem - vēsums.

Tāpat uz sēklu paciņas noteikti ir norādīts sēšanas un ziedēšanas laiks, tāpēc, pirms ķerties pie darba, ņem vērā sēšanas periodu, lai augi pagūtu uzziedēt vai dot augļus.

5 padomi dēstu audzēšanā

+ Daži mazi padomi dēstu audzēšanā

- Vēdini telpas! Ja jaunie dēsti atrodas tiešu saules staru gaismā, telpa būtiski iesilst, tāpēc atceries izvēdināt telpu.

- Aplūko stādus ik pa laikam! Tā Tu sapratīsi, kas nepieciešams jaunajam dēstam.

- Zinātnieki uzskata, ka klasiskā mūzika palīdz augiem augt un attīstīties. Pamēģini, ieslēdz saviem gurķīšiem vai tomātiem klasisko mūziku, lai tie augtu griezdamies!

- Tomātu stādi izaug aptuveni sešās nedēļās. Ja tagad iesēsi, maija otrajā pusē jau varēsi stādīt siltumnīcā.

Mēs ceram, ka Tev noderēja mūsu 5 padomi dēstu audzēšanā! Laiks stādīt!

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

 
+371 25660001
I-V, 9:00-18:00
 
[email protected]

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit