Produkts pievienots grozam!
Preču katalogs
Swipe to the left

25 Ziemassvētku rotājumi, ko izveidot savām rokām

2021. gada 10. decembris 185 Skatījumi Nav komentāru
25 Ziemassvētku rotājumi, ko izveidot savām rokām

25 Ziemassvētku rotājumi, ko izveidot savām rokām

Ziemassvētku laiks ir brīnišķīgs, lai atklātu savu radošo pusi no jauna! Šajos svētkos vari padarīt savu māju neatkārtojamu ar dažādu rotājumu izgatavošanu savām rokām. Lasi tālāk un iedvesmojies no Ziemassvētku rotājumiem, ko izveidot savām rokām.

Eglīšu rotājumi

Eglīte ir viens no galvenajiem ziemassvētku simboliem un lielisks instruments, lai uzburtu brīnišķīgo svētku atmosfēru. Tā ir katrā mājā – liela, maza, podiņā vai mākslīgā. Apskatīsim, kā padarīt eglīti interesantāku ar rotājumiem, ko izgatavot savām rokām.

  1. Pašdarināti daudzdimensionāli papīra ornamenti

Lai izveidotu šādus ornamentus Tev vajadzēs: papīru, lentīti vai dziju un šķēres.

Sākumā izgriez piecas papīra loksnes: divas izmērā 1,25cm platumā un 10cm garumā, divas izmērā 1,25cm x 7cm un vienu izmērā 1,25cm x 5cm. Pēcāk izdur pa caurumam katras loksnes augšdaļā un apakšdaļā, aptuveni 0,4cm. Saliec loksnes kopā tā, lai mazākā loksne ir pa vidu, taču garākā – ārmalā un sasieniet ar lentīti vai dziju papīra loksnes kopā gan no apakšas, gan augšas. Apakšā pēc izvēles var pievienot kādu nelielu akcentu.

 rotajumi

   2. Rotājumi no dabas veltēm

Lai pagatavotu šādus dabīgus rotājumus paša rokām Tev vajadzēs: dažādus zariņus, šķēres, karsto līmi un dziju vai džutas auklu.

Šie rotājumi ir ļoti viegli pagatavojami un tā būs forša aktivitāte, ko darīt kopā ar bērniem.  Izdomā, kādus ornamentus vēlies izveidot, salīmē tos kopā un apsien ar krāsainu dziju!

koka rotajums

   3. 3D sniegavīri

Tev vajadzēs: baltas, oranžas un brūnas lapas, lentīti, šķēres un līmi.

No sākuma no baltajām lapām izgriež 6 aplīšus 5cm diametrā un 6 aplīšus – 7cm diametrā, saloka tos uz pusēm. Pēc tam ar līmi salīmē 3 aplīšu locījumu vietas, izdara to pašu ar pārējiem aplīšiem, taču svarīgi nelīmēt bumbas ciet uzreiz. Pa vidu bumbai pielīmē lentīti un aizlīmē bumbas ciet. Pēc tam izgriez sniegavīram degunu un rokas un pielīmējiet degunu augšdaļai un rokas apakšai!

3d sniega-viri

   4. Sērkociņu figūra

Lai izveidotu šādu rotājumu Tev vajadzēs – kartonu, šķēres, sērkociņus, līmi un lentīti vai auklu.

Šeit viss ir ļoti vienkārši – izgriez jebkuru ģeometrisku figūru uz kartona un pielīmē klāt sērkociņus! Neaizmirsti pielikt klāt arī lentīti vai aukliņu, lai varētu savu jauno rotājumu iekarināt eglītē. Vienkārši, ātri un, pats galvenais, lēti!

serkocinu-figura

    5. Piparkūku un cepumu rotājumi

Izcep pats vai nopērc veikalā jau gatavus dažādus cepumus un piparkūkas, piesien lentīti un dabūsi gatavus izcilus cepumu rotājumus priekš eglītes! Tik pieskati, lai bērni visus neapēstu!:)

Cepumu rotājumi

     6. Augļu un dārzeņu rotājumi

Dabīgie augļu un dārzeņu rotājumi eglīti padarīs ļoti mīļu un dabai draudzīgu. Te vari izpausties – iekārt dažādus svaigus dārzeņus vai augļus vai arī izkaltēt augļu …. Starp citu, augļu žāvētājus vari iegādāties šeit.

Augļu rotājumi

    7. Čiekuru rotājumi

Lai padarītu eglīti dabīgāku – noteikti var likt lietā priežu vai egļu čiekurus, tikai piesienot tam bantīti un aukliņu!

Čiekuru rotājumi

    8. Garšvielu rotājumi

Garšvielu rotājumi ieviesīs mājās brīnišķīgu Ziemassvētku smaržu. Tu vari tos vienkārši sakarināt eglītē, vai arī veidot no dažādām garšvielām vienu ornamentu, piemēram, eglīti no kanēļa, timiāna un zvaigžņu anīsa. Ziemassvētku garšvielas: kanēlis, krustnagliņas, kardamons, muskatrieksts, zvaigžņu anīss.

Garšvielu rotājumi

    9. Rotājums no saldējuma kociņiem

Lai pagatavotu sniegpārsliņas no saldējuma kociņiem Tev vajadzēs – PVA līme, saldējua kociņi, balta krāsa, lente un dekori pēc izvēles

Salīmē 4 kociņus sniegpārsliņas formā. Pirms krāsošanas ļauj sniegpārsliņai pilnībā nožūt. Pēc tam krāso baltas un uz mitras krāsas liec vai nu gliterus, vai spīdumus vai citus dekorus pēc izvēles un piestiprini lentīti.

Saldējuma rotājums

    10. Ziemassvētku klasika – sniegpārsliņas!

Kurš gan bērnībā nav griezis sniegpārsliņas un karinājis tās eglītē?

Alternatīvās eglītes

Vai esi kādreiz aizdomājies, ka eglīti ne vienmēr vajag nest mājās no meža, bet to var izveidot no mājās pieejamiem materiāliem! Smelies iedvesmu un izveido ko radošu ar bērniem!

    11. Kāpņu eglīte

Tavās mājās noteikti it kāpnes, izrotā tās un pārvērt par eglīti!

    12. Eglītes vietā – iespaidīga zaru kompozīcija

Ja Tavās mājās ir par maz vietas lielai un kārtīgai meža eglei – izveido dažādu skujkoku un ne tikai zaru kompozīciju! Būs gan Ziemassvētku smarža, gan lampiņas, gan bumbiņas.

    13. Rozmarīna Ziemassvētki

Šis triks ļoti patiks ēdiena mīļiem. Rozmarīna krūms tik tiešām izskatās kā eglīte, pievieno vien lampiņas, bumbiņas un gatavs!

    14. Zaru eglīte

Pie jūras var atrast dažāda lieluma izskalotus zarus, ko var sasiet kopā, pievienot dažādus Ziemassvētku rotājumus un pakārt pie sienas. Izskatās ļoti gaumīgi un interesanti.

    15. Kartona eglītes

Pandēmijas laikā sanāk daudz pasūtījumu veikt internetā, tādēļ, nemet kastes ārā, bet izveido savu Ziemassvētku eglīti!

    16. Dēļu eglītes

Arī dēļu eglītes ir brīnišķīga alternatīva, ko viegli pagatavot savām rokām!

    17. Palešu eglīte

No paletēm egles var veidot dažādos veidos: apzīmējot, aplīmējot, izgriežot vai arī apvienot visas darbības! Tam Tev ļoti noderēs mūsu elektroinstrumenti!

    18. Koka bluķīšu vai malkas eglītes

No malkas vai koka bluķīšiem var izveidot interesantas un ļoti skaistas alternatīvās eglītes! Starp citu, nelielie koka bluķīši Tev noderēs, lai izveidotu Ziemassvētku eglīšu rotājumus paša rokām!

Bez eglēm un to rotājumiem ir arī citi veidi, kā ieviest Ziemassvētku sajūtu savā namā.

    19. Mūžzaļo koku zari

Koku zari ir brīnišķīgs veids, kā uzburt meža un svētku atmosfēru! Tie piepildīs telpu ar savu aromātu un priecēs acis. Tos vari gan likt dažādās vāzēs, gan piekārt pie sienas, virs kamīna, pie logiem, durvīm un citās vietās!

     20. Ziemassvētku burciņas

Burciņas ir ikviena praktiskā latvieša mājās. Laiks tās likt lietā – piepildi ar bumbiņām, saldumiem, čiekuriem, svecītēm, zariem un jebko citu, ko sirds vēlas.

 

     21. Kāpņu dekorācijas

Kāpnēm var iedot skaistu akcentu, vai nu izveidojot virtenes no īstiem koku zariem, vai arī iegādājoties tos veikalā. Katrā gadījumā, gala rezultāts ir lielisks!

     22. Ieeja Ziemassvētkos

Durvis ir pirmais, ko ieraugām ienākot mājās un tas var kļūt par pirmo Ziemassvētku sajūtas vēstnesi! Papildini ar virtenēm, zariem, pušķiem un vainagiem.

     23. Kamīns

Kamīns visiem asociējās ar Ziemassvētkiem! Nebaidies to izdekorēt, taču, ja Tev tāda izveido pats!

     24. Adventa kalendārs

Katrai dienai adventa kalendārā var atvēlēt zeķi, cimdu, cepurīti, aploksni vai jebkuru citu priekšmetu, kurā var ko ielikt. Vari tos iekārt zarā, vari pielīmēt pie paletes vai vienkārši piekārt pie kamīna!

    25. Ziemassvētku dāvanas

Kur Ziemassvētki bez dāvanām? Dāvanas ir galvenais rotājums, kas rada Ziemassvētku atmosfēru! Paliec tās zem eglītes un izbaudi radīto skaistumu!

 

 

 

Komentāri (0)Sazinieties ar mums

Veikali

Kurši veikalu adreses
un
 kontaktus skatīt šeit